Recept na krásné nehty! Víte, jaký tvar vám sedí?

Krása 10. března 2017 | 05:55 — Monika Moorová
Každá z nás ví, že nalakovat nehty lakem a dozdobit je třeba kamínky či nějakým druhem ornamentu, aby vypadaly opravdu krásně, může být přímo umění. Na co už ale tak často nemyslíme, je tvar našich nehtů.
Další 4 fotografie v galerii
Hranaté, kulaté, oválné. Jaké máte rády vy? / Shutterstock

Přírodní nehty existují v mnoha tvarech a velikostech a každý má naprosto unikátní tvar nehtu – někdo má dlouhé prsty s dlouhým nehtovým lůžkem, další pak krátké s krátkým lůžkem a spousta lidí je právě mezi těmito dvěma typy. Jaký dát vašim nehtům tvar?

Kulatý tvar nehtů
Kulatý tvar je vhodný především pro krátké nehty. Pokud si, třeba kvůli práci, nemůžete nechat narůst dlouhé nehty, je pro vás kulatý tvar ideální. Nehet samotný by měl po úpravě přesahovat samotné nehtové lůžko jen velmi málo nebo skoro vůbec. Kulatý tvar také dobře vypadá na krátkých prstech a drobných nehtových lůžkách, u kterých by dlouhé nehty vypadaly nepřirozeně.

Oválný tvar nehtů
U oválného tvarování není příliš podstatné, jestli je vaše nehtové lůžko dlouhé nebo krátké stejně jako vaše prsty. Tento tvar sluší vždy. Krátké lůžko opticky prodlouží a to dlouhé elegantně doplní.

Mandlový tvar nehtů
Mandlový tvar je jako tvořený pro dlouhá nehtová lůžka a delší prsty. Zaoblená úzká špička opticky zúží a ještě prodlouží vaše prsty. S vhodným lakem můžete dosáhnout velmi elegantního vzhledu.

Hranatý tvar nehtů
Nejste-li si jisté, zda jsou vaše nehty dlouhé nebo krátké, nejspíš budou něco mezi tím, průměrné délky. Pro takové z vás jsou tu hranaté nehty. Velmi častou chybou u tohoto typu tvarování je, že si dámy nechávají nehty vymodelovat či narůst až příliš dlouhé. Správná délka, aby vám to slušelo, je taková, která prodlouží prsty, nikoli však vypíchne někomu oko. Okraj nehtu by měl přesahovat nehtové lůžko jen o pár milimetrů. Nezapomeňme také na správné zarovnání bočních stran. Ty musí být rovné a souběžné. Nesmí nám ‚utíkat‘ do stran, ledaže bychom chtěly mít místo nehtů lopaty.

Squoval tvar nehtů
Tento druh je, jak už název napovídá (square/hranatý + oval/oválný = squoval), delikátním spojením hranatého a oválného stylu. Nejvhodnější je pro dlouhá nehtová lůžka a delší prsty. Výborně se hodí pro nail-art a prstům dodává přímo luxusní vzhled.

Špičatý tvar nehtů
Špičatého tvaru můžete dosáhnout spíše jen s umělými nehty. Pokud nejsou vaše nehty tvrdé a odolné jako kámen, pak je tento tvar nevhodný. Vaše nehty by měly sklony k lámavosti a oděrkám. Vhodné jsou prostředně dlouhé a delší prsty. Samotné nehty jsou poté velmi dlouhé a jejich špičky ostré, takže si musíte dávat pozor, abyste neohrozily samy sebe nebo své okolí.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Astronomové zachytili ve vesmíru velice vzácný úkaz střetu hvězdy s černou dírou

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...

Využijte zbytky zeleniny a vypěstujte si z nich třeba novou...

Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň....

Vypěstujte si doma svou vlastní cibuli. Stačí vám k tomu PET...

Použijte očka z plechovek a vyrobte si designové stínítko na...