Nedrží vám lak na nehty? Možná děláte jednu z následujících chyb

Krása 22. srpna 2017 | 12:09 — Ilona Cílková
Úprava nehtů by měla být základem péče o naše tělo. A pěstěné nehty jsou vizitkou nejen ženy.
Dalších 7 fotografií v galerii
Lakujete si ráda nehty, ale aplikace se často nepovede a na vašich nehtech se vytvářejí bubliny? / Shutterstock

Lakujete si ráda nehty, ale aplikace se často nepovede, na vašich nehtech se vytvářejí bubliny a proces trvá déle, než chcete? Projděte si s námi lakování krok za krokem a zjistěte, kde děláte chybu.

Správné odlakování

Začněte tím, že si nehty odlakujete, i když na nich momentálně žádný lak nemáte. Odlakovač totiž nehet také odmastí a lak na nich pak bude lépe držet. Nejlépe je použít odlakovače bez acetonu.

Podkladová báze

Po odmaštění všech nehtů na ně začněte nanášet podkladový lak. Nehet je porézní, a pokud póry nevyplníte podlakem, tak se do nich dostane lak s pigmentem, po odlakování v nich trochu pigmentu zůstane a nehty zůstanou nažloutlé.

Neprotřepávejte lak těsně před nanášením

Pokud chcete, aby vám lak v lahvičce vydržel dlouho, je třeba ho pravidelně proklepávat nebo protřásat. V lahvičkách proto bývají kuličky, které při podobném pohybu cinkají. Nikdy to ale nedělejte těsně před lakováním, protože třesením se do laku dostanou vzduchové bublinky a ty by pak mohly na nehtu vypadat nehezky a dělat neplechu při aplikaci laku.

Lakování

Když podkladový lak náležitě zaschne, pokračujte barevným lakem, který je ideální nanášet v co nejmenším počtu tahů. Pokud přetáhnete i mimo nehet, tak ihned použijte korekční tužku napuštěnou odlakovačem. Nemáte-li jí zrovna po ruce, pak vám stejnou službu udělá vatová tyčinka na čištění uší, kterou do odlakovače namočíte. Méně krycí laky je pak třeba po zaschnutí nanést v dalších vrstvách.

Ochranný lak

Lakování zakončete svrchním lakem, díky kterému se barevný lak nepoškrábe a bude se hezky lesknout. Pokud opravdu spěcháte, můžete si čekání na zaschnutí nehtů zkrátit rychlosušičem ve spreji. Většina laků už však dnes je rychleschnoucích a můžete na ně nanášet další vrstvu hned, jakmile dokončíte poslední prst. Dobře nalakované nehty by měly vydržet hezké a bez poškození nejméně 3 až 5 dnů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ocelové monstrum s motory z bombardéru bylo nejrychlejším vlakem Ameriky

Padající sníh ze střechy může způsobit vážná zranění....

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....