Účinky umělých vitamínů. Co dělají s naším tělem?

Krása 23. srpna 2017 | 12:41 — Monika Moorová
Neustále se učíme o pozitivních účincích vitamínů na naše tělo. Ale jaký vitamín prospěje právě vám?
Další 4 fotografie v galerii
Co dokážou vitamíny s vaší pletí? / Shutterstock

Vitamíny už se z původních potravních doplňků přesouvají i do kosmetických přípravků. Údajně se jedná o mnohem zdravější aplikaci vitamínů, které se prý lépe vstřebávají a mají lepší účinky. Ale je to vůbec pravda? A jaké vitamíny jsou pro naši pleť nejlepší?

Vitamin A

Také známý jako retinol, může pomoci zvýšit pevnost pokožky a zabraňuje tak tvorbě vrásek. Bojuje s příznaky předčasného stárnutí a podporuje buněčnou obnovu, pevnost a vláčnost pokožky. Také pomáhá zesvětlit pigmentové skvrny a zahojit akné. Vaše pokožka bude hladší. Aplikujte na noc, nejvýše však jednou nebo dvakrát týdně.

Vitamíny B

B3: Tento vitamín pomáhá snížit výskyt pigmentace, zarudnutí nebo různých skvrn.
B5: Díky svým výjimečným vlastnostem je vitamin B5 optimální pro všechny typy pleti. Chcete-li hydratovat pokožku, použijte hydratační sérum s vitamínem B5, a to zejména ráno nebo pod make-up.

Vitamin C

Podporuje tvorbu kolagenu a chrání pokožku před vznikem vrásek. Jeho působením docílíte dobrého prokrvení a projasnění pleti, protože právě vitamín C napomáhá přirozenému odlupování odumřelých buněk. Máte-li problémy s pigmentací, dosáhnete jejího zmírnění.

Vitamin D

Díky silným antioxidačním vlastnostem pomáhá vitamín D bojovat proti skvrnám na pokožce a zvyšuje její elasticitu. Má protizánětlivé účinky.

Vitamin E

Vitamín E velmi podporuje hloubkovou regeneraci kožních buněk, a tím účinně zpomaluje stárnutí kůže. Dokáže také rychle zklidnit podrážděnou pokožku. Zadržuje v pokožce vodu, takže ta pak zůstává jemná a hebká na dotek. Produkty s vitamínem E se hojně využívají také k léčbě spálenin a k podpoře hojení jizev.

Vitamin K

Tento vitamín má schopnost posilovat stěny krevních kapilár a je obecně používán v očních krémech ke snížení tmavých kruhů a otoků pod očima.

Zinek

Zinek pomáhá zmírnit záněty a podráždění pokožky a současně poskytuje široké spektrum ochrany před sluncem a zabraňuje popálení a poškození kůže. Také zlepšuje hojení ran a zabraňuje bakteriálním infekcím a akné.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Známý český muzikálový herec po operaci. Má ošklivou jizvu!

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Špinavá okna lze umýt i v zimě. Jen je potřeba dodržet pár...