Jak nejlépe odstranit černé tečky na nose? Tohle s nimi nikdy nedělejte!

Krása 24. listopadu 2017 | 14:50 — Monika Moorová
U někoho jsou póry viditelnější, u někoho méně. Černé tečky se objevují zejména v obličeji a působí estetickou vadu na kráse. Proč ale černé tečky vlastně vznikají?
Další 3 fotografie v galerii
Zatočte s nimi, ale tohle s nimi nikdy nedělejte! / Shutterstock

Černé tečky jsou jednoduše ucpané póry, které se ucpávají nečistotami a odumřelými kožními buňkami. Proto pokud jste si je ráno neměli, večer může být skutečnost úplně jiná.

Vznik akné závisí na mnoho faktorech, dědičností počínaje, hormony a bakteriemi konče. Předpokladem vzniku akné je především zvýšená tvorba mazu. Nadprodukce mazu může být ovlivněna hormony, zejména v pubertě. Onemocnění pak postihuje obě pohlaví stejně, přičemž u chlapců bývá často výraznější než u dívek.

A jak nevzhledné tečky odstranit?

Receptů, rad a triků je mnoho, ale jen jeden recept je opravdu ten správný. Alfou omegou je totiž pravidelná péče o pokožku. Když říkáme pravidelná, tak tím myslíme opravdu pravidelnou, tedy každodenní péči. Vrátíte se večer z flámu a nechce se vám obličej před spaním očistit? To je největší chyba, které se můžete dopustit.

Čištění je opravdu velmi důležité, ale samozřejmě nic se nesmí přehánět, aby se tvorba mazu ještě více nezvýraznila. Ale zbytky nečistot, které se během dne na obličeji usadily, je nutné očistit, ať pleťovým mlékem či vodou. Jednou za měsíc je pak dobré zajít za zkušenou kosmetičkou, která pleť dokonale vyčistí a ošetří. V případě dlouhodobějších problémů s pletí pomůže dermatolog. O tom, jak správně odstranit bílé tečky na tváři, jsme psali v našem dalším článku.

Nikdy bychom černé tečky neměli dostávat z nosu "násilím", neboť pak následují většinou záněty, zarudlá místa a zanícené póry, takže na černou tečku, která nám nos hyzdila před tím, budeme ještě s láskou vzpomínat.

Druhá chyba, kterou nejčastěji děláme, chceme-li se zbavit nejen akné, ale i černých teček, jsou různé kůry, které slibují jejich odstranění. Masky, které jsou velmi často chemické, způsobují podráždění, zvláště pokud s nimi nemáme zkušenosti a nevíme, jak naše pokožka zareaguje. Čím více se snažíme, tím horší to často bývá.

Zbavit se akné není záležitost jedné noci nebo několika dnů. Někdo s aknózní pletí bojuje téměř celý život. Důležité je, se vyhnout různým promašťujícím prostředkům, které podporují vznik černých teček a používat prostředky, které pleť příliš nezatěžují.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Moderátorka Hanka Reinders Mašlíková se rozhodla skoncovat se svým trápením

Vyrobte si minivázičku. Z obyčejného nafukovacího balonku

Věděli jste, že vašeho psa může zabít i obyčejná voda?...

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...