Je lepší život ve městě nebo na vesnici?

Ostatní 08. dubna 2017 | 08:01 — Monika Moorová
Je jasné, že život na vesnici i život ve městě má své jisté výhody, ale také na druhou stranu jisté nevýhody, které jsou znatelné.
Ve městě budete mít všechno po ruce. / Shutterstock

Kde se usadit? V centru města, kde je všechno po ruce, nebo na okraji, kde je to jen kousek do přírody? Ti, co bydlí na okraji nebo rovnou za městem, většinou prahnou po bytu v centru. Ti, co bydlí naopak ve středu města, by rádi klid a zeleň za městem. Než se pustíte do investice, která vám může změnit život, zvažte všechna pro a proti.

Blíže přírodě
Venkov si umí každý představit. Na návsi se prohání sem tam nějaký pes. Babičky si vyprávějí o sousedech, dětech a známých seriálech. Nikdo nikam nespěchá a rychle projíždějícímu autu každý zahrozí. Bydlení na vesnici má však spousty výhod i nevýhod. První výhodou je to, že lidé na vesnici jsou daleko skromnější a družnější.

Nevýhodou takovéhoto životního stylu je ovšem fakt, že si lidé vzájemně vidí až do talíře a všichni znají sousedovy poměry do detailu. Klid, krásná škola, nízká kriminalita, malý dopravní provoz, nádherná příroda, tiché noci, nebe plné hvězd, žádný smog, dostatek prostoru pro bezstarostné dětství plné her a smíchu, krásné místo pro podzim života, tak se dají jednoduše popsat výhody života na vesnici.

Mezi nevýhody však patří špatná dopravní obslužnost, vysoká nezaměstnanost, dojíždění do pracoviště a škol, stejně tak i dojíždění za kulturou, sportem či za nákupy.

Blíže zábavě
Smog, spěch, nervozita, dostatek práce, věčně zacpaná cesta do práce a z práce, přeplněná parkoviště v centru i u obchodních domů, tak se dá charakterizovat život ve velkých městech. Jsou však miliony Čechů, kterým to vyhovuje.

Ve městě mají děti daleko větší možnost sportovního a kulturního vyžití. Stejně tak i dospělí. Nikdo nemusí trávit hodiny za volantem při cestě do práce anebo z práce. Jistotou je, že ne každý je soused a málokdo se na vás v autobuse po ránu usměje a popřeje vám krásné ráno.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Leoš Mareš opět boduje. Pro svou manželku si připravil neuvěřitelně romantický dárek k narozeninám

Neseďte za kamny, vaše zahradní nástroje volají po...

Chcete si pořídit psa z útulku? Máme pro vás tipy, jak si co...

Vytvořte si nový jídelní servis. Potřebujete k tomu pouze...

Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka...

Vytvořte si z žebrového radiátoru umělecké dílo

Je čas popřemýšlet o tom, jaké květiny si pořídíte na...