Krásné tělo na počkání? Žádný problém, stačí dodržovat jednoduché pravidlo

Ostatní 27. srpna 2017 | 09:34 — Monika Moorová
Patříte k lidem, kteří potřebují zhubnout, ale je pro ně velmi obtížné změnit životní styl takříkajíc den ze dne? Jestli ano, máme pro vás zajímavé informace.
Dalších 10 fotografií v galerii
Nevíte, jak zkvalitnit svůj životní styl? Je to až nečekaně jednoduché / Shutterstock

Pro mnoho lidí je velmi obtížné radikálně změnit životní styl a vyměnit nezdravou stravu za jednoduchou dietu bez sladkostí, smažených a jiných nezdravých pokrmů. Jste jedním z nich? Právě pro vás je vytvořena strava podle pravidla 80:20, kde máte nárok i na nezdravé potraviny.

Brána do zdravého světa

Pravidlo 80:20 je bránou do zdravého světa. Tento princip není pouhým typem diety, ale obecnou změnou každodenního stravování, která zahrnuje vyváženou konzumaci potravin, která ve finále přispěje ke snížení váhy. Lidé, kteří zkusili spousty rozdílných diet, tvrdí, že díky tomuto principu porozuměli střídmosti a rovnováze.

V čem spočívá kouzlo stravování 80:20?

Když se řídíte pravidlem 80:20, nemusíte se omezovat, můžete chodit do společnosti a večeřet s přáteli. Klíč k úspěchu je velice jednoduchý. V 80 % případů byste se měli snažit konzumovat zdravé jídlo, zatímco ve zbývajících 20 % si můžete dovolit sníst to, co chcete. Nemusíte se bát, že budete muset složitě vypočítávat, co si vlastně dopřát můžete a co už nikoliv. Pravidlo je jednoduché. Jestliže konzumujete 3 jídla denně, pak si můžete 3 jídla týdně pořádně užít. Pokud jíte 5 menších porcí jídla denně, pak si můžete týdně bez obav dopřát 7 menších porcí jídla, na které máte chuť.

Dieta pro začátečníky

Celý princip je založen na jednoduchosti. Nezáleží na energetických hodnotách nebo složení živin. Vaše jediná práce je zajistit konzumaci zdravých a nezdravých potravin ve správném poměru. Vzhledem k tomu, že to není zase tak obtížné a složité a nejste nuceni neustále hlídat "zdravou" stravu, existuje velká šance, že se tímto způsobem vydržíte stravovat po dlouhou dobu.

Dietní efekt? Rozhodně!

Záleží samozřejmě na vašem současném životním stylu. Nicméně podle pravidla 80:20 se předpokládá, že vaše jídlo je v současné chvíli spíše "horší" a skutečný poměr je blíže k poměru 20:80. Otočením těchto hodnot přinesete vašemu tělu obrovská pozitiva, neboť zdravé potraviny zabrání budoucím potížím, jako například zvýšenému cholesterolu či zvýšené hladině cukru.

Co je dobré a zdravé?

Mezi potraviny, které by měly v budoucnu tvořit těch 80 procent stravy patří například ryby, kuře, celozrnné pečivo, nízkotučné pokrmy, čerstvé ovoce a zelenina. Podávání by mělo být založeno na obecně doporučované denní dávce. Pokud se žádnými doporučením nehodláte obtěžovat, stačí prostě jíst z malého talíře.

Zkuste s tímto stravováním začít o víkendech, kdy na sebe máte více času a můžete se skladbě potravin více věnovat. Jak již bylo řečeno, tento systém je poměrně snadné dodržovat a může se pro vás stát vodítkem, jak zkvalitnit váš životní styl. Kromě zdravotních benefitů vám umožní zhubnout bez následného jo-jo efektu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Okouzlující Jitka Kocurová se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Po dvou dětech vypadá báječně!

Padající sníh ze střechy může způsobit vážná zranění....

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....