Nedaří se vám zhubnout? Mohou za to tyto zdánlivé maličkosti

Ostatní 14. ledna 2018 | 11:24 — Monika Moorová
Na na internetu se to nejrůznějšími dietami, tipy a radami na hubnutí je hemží. Ruku na srdce, mnoho z nich však se zhubnutím příliš nepomůže. A když, tak jen krátkodobě.
Další 4 fotografie v galerii
Jednou z nejčastějších chyb, které nás nakonec od hubnutí odradí, je srovnávání se s jinými / Shutterstock

Jak ale zhubnout a nepoškodit si zdraví? Poradíme vám.

Chcete zhubnout rychle

Za 2 týdny zhubla 6 kilo? Ruce pryč od takových diet. Chcete-li zdravě a dlouhodobě zhubnout, nepůjde to rychle. S tím se zkrátka musíte smířit.
Zhubnout rychle umí teoreticky každý. Můžete 2 týdny jíst jenom ovoce a zeleninu nebo hladovět. Vaše tělo vám za drastickou dietu rozhodně nepoděkuje. Není to zdravé a dlouhodobě udržitelné. Optimální je zhubnout maximálně 0,5 – 1 kg za týden. Za přibíráním na váze může i neviná drobnost, které se dopouští téměř každý z nás.

Zakazujete si oblíbená jídla

Nic si nezakazujte. V rozumné míře si můžete dopřát všechno. Pamatujte si, že pokud se snažíte zhubnout, nesmíte u toho trpět, neboť tak si dietu jenom znechutíte.

Nevynechávejte jídla

Ráno nestíháte, večer doháníte? Jenda z největších chyb, které se při zhubnutí dopouštíte. Večer budete vyhladovělí a spořádáte cokoliv, na co v lednici narazíte.

Cvičíte a nehubnete

Myslíte si, že po cvičení můžete sníst cokoliv? Chyba. Pokud chcete zhubnout, musíte kombinovat zdravou stravu a cvičení dohromady. Ne že se po cvičení nafutrujete hranolky s tatarkou.

Jíte nízkotučné potraviny

Takový nízkotučný jogurt není zdaleka tak fit, jak vypadá. Nízkým obsahem tuku ztrácí svou chuť a ta je "doháněna" nejrůznějšími sladidly a dochucovadly. Naše tělo tuky potřebuje. Jen mu musíte dodávat ty správné tuky a nepřehánět to s množstvím.

Nejíte pečivo

Myslíte si, že když nebudete jíst pečivo, tak zhubnete? To je jeden z největších mýtů. Vyhýbejte se bílému pečivu, ale jezte celozrnné pečivo, které obsahuje více než 80 % celozrnné mouky. Ale pozor. Cokoliv pod touto hranicí není celozrnným pečivem.

Uvědomte si, že hubnutí vyžaduje trpělivost, vůli a trochu rozumu. Hubněte s radostí. Udělejte z hubnutí svůj životní styl. Nemusíte na hubnutí myslet od rána do večera, brzy si na zdravý způsob stravy a pohyb zvyknete. Chce to jen pevnou vůli a chuť něco změnit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vítězka StarDance Veronika Lálová má kuráž! Sama zamířila na světově známý karneval do Ria

Milovníci chilli papriček, je nejvyšší čas začít sázet

Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné...

Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové...

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...