Největší chyby, kterých se dopouštíte při hubnutí. Pokud je neodstraníte, nikdy se vám nepodaří zhubnout

Ostatní 26. září 2017 | 13:24 — Monika Moorová
Na na internetu se to nejrůznějšími dietami, tipy a radami na hubnutí je hemží. Ruku na srdce, mnoho z nich však se zhubnutím příliš nepomůže. A když, tak jen krátkodobě.
Dalších 5 fotografií v galerii
Chce to změnit pár drobností, pevnou vůli a chuť něco změnit / Shutterstock

Jak ale zhubnout a nepoškodit si zdraví? Poradíme vám.

Chcete zhubnout rychle

Za 2 týdny zhubla 6 kilo? Ruce pryč od takových diet. Chcete-li zdravě a dlouhodobě zhubnout, nepůjde to rychle. S tím se zkrátka musíte smířit.
Zhubnout rychle umí teoreticky každý. Můžete 2 týdny jíst jenom ovoce a zeleninu nebo hladovět. Vaše tělo vám za drastickou dietu rozhodně nepoděkuje. Není to zdravé a dlouhodobě udržitelné. Optimální je zhubnout maximálně 0,5 – 1 kg za týden.

Zakazujete si oblíbená jídla

Nic si nezakazujte. V rozumné míře si můžete dopřát všechno. Pamatujte si, že pokud se snažíte zhubnout, nesmíte u toho trpět, neboť tak si dietu jenom znechutíte.

Nevynechávejte jídla

Ráno nestíháte, večer doháníte? Jenda z největších chyb, které se při zhubnutí dopouštíte. Večer budete vyhladovělí a spořádáte cokoliv, na co v lednici narazíte.

Cvičíte a nehubnete

Myslíte si, že po cvičení můžete sníst cokoliv? Chyba. Pokud chcete zhubnout, musíte kombinovat zdravou stravu a cvičení dohromady. Ne že se po cvičení nafutrujete hranolky s tatarkou.

Jíte nízkotučné potraviny

Takový nízkotučný jogurt není zdaleka tak fit, jak vypadá. Nízkým obsahem tuku ztrácí svou chuť a ta je "doháněna" nejrůznějšími sladidly a dochucovadly. Naše tělo tuky potřebuje. Jen mu musíte dodávat ty správné tuky a nepřehánět to s množstvím.

Nejíte pečivo

Myslíte si, že když nebudete jíst pečivo, tak zhubnete? To je jeden z největších mýtů. Vyhýbejte se bílému pečivu, ale jezte celozrnné pečivo, které obsahuje více než 80 % celozrnné mouky. Ale pozor. Cokoliv pod touto hranicí není celozrnným pečivem.

Uvědomte si, že hubnutí vyžaduje trpělivost, vůli a trochu rozumu. Hubněte s radostí. Udělejte z hubnutí svůj životní styl. Nemusíte na hubnutí myslet od rána do večera, brzy si na zdravý způsob stravy a pohyb zvyknete. Chce to jen pevnou vůli a chuť něco změnit.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čína bojuje proti emisím. Spustila na vodu první čistě elektrickou nákladní loď světa

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Špinavá okna lze umýt i v zimě. Jen je potřeba dodržet pár...