Vyzkoušejte zázračnou potravinu na nachlazení. Je to laciné a má ji každý po ruce

Zdraví 21. listopadu 2017 | 13:41 — Monika Moorová
Znáte to. Jednou za čas vás přepadne nepříjemná ostrá bolest v krku, která znemožňuje polykání. Někdo letí hned do lékárny pro cucavé pastilky, jiní vsadí na sílu přírody. Vyzkoušejte to druhé. Budete překvapeni, jaké zázraky umí úplně obyčejná cibule.
Dalších 5 fotografií v galerii
Pokud chcete být zdraví, nebojte se štiplavé chuti cibule / Shutterstock

Cibule je běžnou potravinou, kterou doma máte. Využíváme ji většinou na vaření, ale cibule má zázračné účinky i na naše zdraví. Obsahuje vitaminy skupiny B, vitamin C a E, karoteny. Z minerálů je to zejména fosfor, železo, zinek, hořčík, vápník, sodík nebo jód a je rovněž bohatá na antioxidanty.

To, co z cibule dělá skvělého pomocníka v boji proti chřipce a rýmě je látka allicin, který má silně antibiotické účinky.  Další látkou je quercetin, který pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, je prevencí proti trombóze a pomáhá při astmatu. Už naše babičky používaly cibuli v různé formě k prevenci i léčbě nachlazení. Tak proč bychom na ni měli v současné době zapomínat? A jak cibuli nejlépe použít? Více se o cibuli dočtete v našem dalším článku.

Můžete si udělat cibulový čaj

Je to velmi jednoduché. Jednu středně velkou cibuli oloupete a pokrájíte na menší kousky. Dáte ji do velkého hrnku a zalijete horkou vodou. Přidejte lžíci medu a nechte deset minut louhovat. Čaj chutná nejlépe teplý a med mu dodá příjemně sladkou chuť a zjemní štiplavost cibule.

Zkuste i cibulovou směs s cukrem

Nakrájejte cibuli, zasypte ji dvěma lžícemi cukru a nechte směs odležet. Cibule pustí šťávu, kterou můžete, ale nemusíte vylít. Jezte po lžičkách, vždy, když si vzpomenete. 

Účinek cibule vás ohromí. Navíc je to laciné a ruku na srdce, kdo z nás nemá doma cibuli stále ve spižírně?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Moderátorka Hanka Reinders Mašlíková se rozhodla skoncovat se svým trápením

Vyrobte si minivázičku. Z obyčejného nafukovacího balonku

Věděli jste, že vašeho psa může zabít i obyčejná voda?...

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...