Trápí vás příliš hustá krev? Zkuste přírodní produkty na její zředění

Zdraví 11. ledna 2018 | 10:47 — Monika Moorová
Diagnózou příliš vysoké hustoty krve trpí mnoho lidí, ale mnozí z postižených o této své zdravotní indispozici vůbec neví. Že mají problém pak zjišťují opožděně, například při časté tvorbě krevních sraženin.
Diagnóza husté krve se může projevovat na vašem organismu v podobě jednoho nebo hned několika symptomů / Shutterstock

Ty pak mohou vést k bolestem, špatné průchodnosti krve v cévách, nebo až k infarktu či mozkové mrtvici. Víte, že na ředění krve existují i ​​přírodní léky, které můžete jednoduše zařadit do svého jídelníčku?

Jak se zhuštěná krev projevuje?

Častým příznakem je například:

  • rozmazané vidění
  • závratě
  • vysoký krevní tlak
  • časté modřiny, které vznikají téměř pro nic
  • dušnost
  • bolesti hlavy
  • svědění pokožky

Pokud něco z tohoto na sobě pozorujete, určitě vyhledejte lékaře, který vám udělá testy. Pokud touto diagnózou opravdu trpíte, jako prevenci můžete, nechcete-li užívat tablety na ředění krve, využít některé běžné potraviny. Vždy je však vhodné se předem poradit s lékařem.

Zázrak jménem česnek

I když to není zrovna nejvoňavější alternativa, česnek opravdu slouží jako prevence před houstnutím krve. Česnek toho samozřejmě umí daleko víc. Dokáže snižovat krevní tlak, pomáhá při chřipce, působí jako prevence proti rakovině a různým infekcím. Víte, co udělá s vaším tělem stroužek česneku po ránu?

Zelenina

Pro lidi s hustou krví se doporučuje konzumace zelených listových salátů, jako je rukola, zelený salát, špenát, petrželka či zelí. Důvodem je vysoký obsah obsah vitaminu K.

Co ještě zabírá?

Asi se nebudete divit, že na tomto seznamu najdete i všelék jménem zázvor. Ze stejné rodiny pochází i kurkuma, která má rovněž příznivé účinky. Podobně pomohou i jahody, ryby, vitamin E, zelený čaj či různé druhy ořechů.

Mějte na paměti, že ke zvyšování hustoty krve dochází i se zvyšující se nadmořskou výškou a proto vždy dbejte na dostatečný přísun tekutin. Nejvhodnější je pitná voda nebo neperlivé minerálky s obsahem vápníku a hořčíku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vzdušné proudy dosahující rychlosti 700 km/h mohou být důvodem extrémního počasí

Meditujete? Vyrobte si polštářek z pohankových slupek....

Vypěstujte si svou vlastní lékárničku první pomoci a mějte...

Recyklujte PET lahve a vyrobte si z nich kouzelné květináče

Ještě nemáte boby a sáňky? Poradíme vám, jak vybrat ty...

Popel z kamen nevyhazujte! Pohnojte s ním ještě zahrádku, a...

Potkali jste v zimě ježka? Hned se pro něj vraťte! Jeho...