Vyhazujte staré punčochy? Děláte chybu. Mohou být ještě užitečné

Ostatní 15. května 2017 | 08:55 — Monika Moorová
Punčocháče a punčochy z nylonu mají spoustu výhod, ale zároveň i jednu nevýhodu. Rády se trhají. Děravé punčochy pak končí v koši nebo se kupí na dně šuplíku s tím, že se třeba ještě upotřebí pod kalhoty nebo dlouhou sukni.
Staré punčochy nevyhazujte, mohou být hodně užitečné! / Shutterstock

Ale čím víc se jich tam nachází, tím menší je pravděpodobnost, že se tak stane. Jenže.. co tedy s nimi?

Prodlouží trvanlivost cibule

Některé hospodyňky nedají na tuto vychytávku z vyřazených silonek dopustit. Její "výroba" je snadná. Do silonky vložte cibuli nebo hlavičku česneku a za ní udělejte uzel, pak vhoďte další cibuli a znovu zauzlujte, tak pokračujte, až dokud nebude punčocha plná. Pak ji zavěste v kuchyni nebo ve špajzu, abyste ji vždy měli po ruce. Jednotlivé cibule pak jen odstřihněte nebo odřízněte ostrým nožem. Tím, že vzduch volně cirkuluje kolem cibule, ta se nekazí, a vydrží tak mnohem déle.

Zbaví vás nežádoucích chlupů

Máte doma nějakého toho čtyřnohého chlupatého mazlíčka a trápí vás, že je jeho srstí pokryta celá sedací souprava? Řešení je jednoduché! Vezměte do ruky staré silonky, smotejte je do klubíčka a tím gauč přejíždějte. Chlupy se do něj zapíchají a vaše sedačka bude zase vypadat jako nová.

Balicí papíry udrží pohromadě

Ať už po Vánocích nebo oslavách narozenin, vždy vám po dárcích doma určitě zbývají role balicího papíru, které do dalšího použití není snadné udržet nezničené a nepomačkané. Pomoci vám mohou vyřazené silonky. Do nich balicí papíry stočené do role zasuňte, na konci silonku převažte provázkem a uložte je někam do komory nebo za skříň.

Ušetříte díky nim za mýdlo

Pokud v domácnosti stále používáte klasické tuhé mýdlo, určitě také řešíte, co s tím zbytkem, který se po navlhčení chová v ruce jako slizký úhoř. Často tak skončí na zemi, nebo dokonce spláchnutý v odpadu. Abyste tomu předešli, stačí zbytky mýdla zabalit do kusu vyřazených silonek a svázat nití. Takhle ho "vypoužíváte" skutečně až do úplného konce.

Punčocha zahradnicí

Staré a děravé punčochy a punčocháče si oblíbili i zahradníci. Pevnými a zároveň pružnými páskami z rozstříhaných punčocháčů například bezpečně přivazují rostliny k tyčkám. Natažením punčochy přes dozrávající meloun nebo cuketu zase chrání tyto plody před malými i většími živočichy.

Na jedné straně zauzlované kousky punčoch lze také naplnit substrátem a předpěstovávat v nich sazenice nebo je takto vložit do keramických květináčů a zabránit tak jejich ušpinění nebo usnadnit přesazování. V nohavicích se zase dobře skladuje cibule nebo česnek. A když je práce hotová a je čas se umýt, může posloužit mýdlo zavěšené u zahradního kohoutku, jak jinak než ve staré punčoše.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Futuristický elektromobil IONIQ 5 přijíždí ve sportovní verzi N Line

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Zavřít reklamu