Nevyhazujte použité čajového sáčky ani kávové sedliny! Tady je důvod

Ostatní 08. února 2017 | 05:49   0   0
Většina z vás pije čaj nebo kávu každý den, a pak jednoduše vyhodí použité čajové pytlíky nebo kávovou sedlinu. Ale věděli jste, že mohou být znovu použity mnoha způsoby?
Čaj a káva jsou prospěšné pro vaši pokožku. / Internet

Od téhle chvíle už čajový sáček ani kávovou sedlinu nikdy nevyhodíte! Poradíme vám, k čemu všemu vám mohou být užitečné!

Provoní vaše ruce
Vaše ruce mají tendenci být cítit po vaření, a to zejména pokud jste pracovali s česnekem, cibulí nebo rybami. Chcete-li se zbavit zápachu, mněte si ruce buď čajovými lístky, nebo kávovou sedlinou před umytím mýdlem a vodou.

Osvěžte svou lednici
Postupem času může vaše lednice začít být cítit potravinami, které jsou uloženy uvnitř. Chcete-li ji osvěžit a zbavit zápachu, vložte malou otevřenou sklenici do lednice a přidejte použitou (sušenou) sedlinu každý den, dokud se sklenice nezaplní. Jakmile je nádoba plná, omyjte ji a začněte znovu. Káva pohlcuje pachy z okolního prostředí. Můžete ji použít i na jiných místech, než je kuchyně, například v koupelně.

Zklidněte vaši pokožku od vyrážky nebo popáleniny
Pokud vás pokousal nebo pobodal hmyz, můžete přiložit použitý čajový sáček na inkriminované místo a tím bolest zmírnit. Můžete také využít použité čajové sáčky na drobné popáleniny, včetně spálení od slunce. Je-li vaše pokožka podrážděná na více místech, stačí přidat použité čajové lístky do vany.

Výživa pleti
Čaj a káva jsou prospěšné pro vaši pokožku. Místo toho, abyste používali oční krémy na uklidnění opuchlých očí, použijte čajové sáčky, které předem necháte v lednici a pak je aplikujete na vaše oči každý den deset minut. Pro vaši pleť je rovněž zdravé vetřít jemnými krouživými pohyby směs použité kávové sedliny a olivového oleje.

Hnojivo pro vaše rostliny
Jak čaj, tak káva jsou baleny s přírodními živinami, které jsou pro vaše rostliny mnohem lepší, než umělá rostlinná hnojiva. Káva je velmi kyselá, proto je potřeba ji použít pouze pro rostliny, které vyžadují kyselé podmínky, jako jsou rajčata, ředkvičky, mrkev a růže. Čaj je méně kyselý, zejména pokud se smíchá s vodou, takže jeho použití je vhodné pro rostliny, které nevyžadují kyselé podmínky. Stačí ho nechat přes noc v konvi a pak pokropit rostliny.

Vaše vlasy lesklejší
Káva je přírodní kondicionér, který udrží vaše vlasy hladké a lesklé. Vetřete namletou kávu do čistých, vlhkých vlasů. Masírujte pár minut a pak umyjte.

Autor: Monika Moorová
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Neuvěřitelné: Okouzlující Jane Fonda zastavila čas! Rok před osmdesátkou vypádá dokonale!

Vyrobte s dětmi záložku do knížky. Školáci ji podle...

Největší mýty v péči o trávník

Krásný pelíšek pro vašeho mazlíčka: Budete potřebovat...

Potěšte své děti a vyrobte z osamělé ponožky roztomilého...

Pečme bezlepkově a přesto hravě: Recept báječné palačinky...

Vědci sestavili žebříček nejchytřejších psích plemen....