Několik důvodů, proč muži nenosí snubní prsteny

Vztahy 10. prosince 2016 | 09:55 — Anna Novotná
Snubní prsteny neodmyslitelně patří takřka ke každé svatbě. Nemusíte dělat svatbu pro 200 lidí, nemusíte mít bílé princeznovské šaty, nemusíte mít hostinu ani žádnou jinou oslavu, ale prstýnky si nejspíš pořídíte.
Ne všichni muži po svatbě nosí snubní prsten. / Internet

Většina párů si snubní prsteny pořizuje. Některé ale už rovnou s tím, že se je nechystají nosit. Nebo se jej nechystá nosit jeden z páru. Dle našeho mini průzkumu mezi našimi známými a také po pročtení řady internetových diskusí je jasné, že nenošení prstýnku – převážně tedy ze strany mužů - není nijak neobvyklé.

Proč jim však snubní prsteny nevyhovují?

1. Jednoduše řečeno, spousta mužů není zvyklá snubní prstýnek nosit a nezvykne si na něj. Nebo se už předem bojí, že by jim nevyhovoval při jejich, často manuálním, zaměstnání a že by jej mohli poškodit. Ženský argument „Však si jej před prací vždy sundej a poté znovu navleč“ bohužel většinou neuspěje - mužům se to zdá příliš složité a raději prstýnek navždy uloží, třeba do nočního stolku.

2. Někteří muži po pár dnech či týdnech nošení snubního prstenu zjistí, že jimvadí ze zdravotních důvodů. Začne se projevovat drobná vyrážka, jejíž příčinou je alergie na určitý kov. Není neobvyklé i natékání a opuchání kloubů a celých prstů, které pak dělá nošení prstenu velmi nepohodlným.

3. Dalším argumentem mužů bývá, že je prsten natolik cenný, že se bojí, aby jej někde neztratili nebo nepoškodili. Tak jej raději ihned po svatbě schovají a nenosí. Na manželčiny výtky nedbají a běda, pokud se jí samotné podaří prstýnek ztratit nebo poškodit – na místě je pak jejich „Já jsem ti to říkal.“, což si prostě nedokážou odpustit.

4. Jednou z možností, která je snad nejhorším důvodem pro mužské nenošení snubního prstenu, je to, že kroužkem na prsteníčku dávají světu najevo, že jsou již manželi a ne jen partnery. A to někteří z nich nesou velmi těžce, hlavně notoričtí záletníci. Stůj co stůj si chtějí udržet image svobodného a atraktivního muže.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam na neokoukanou exotickou dovolenou? Poznejte kulturu Malajsie na ostrově Langkawi

Kam na neokoukanou exotickou dovolenou? Poznejte kulturu Malajsie...

Co s domácími mazlíčky? Vezměte si je na dovolenou: Itálie...

Potrpíte si na hygienu? Navštivte starověká města s...

Na ostrově Bali můžete meditovat i krmit zvědavé opice

Ubytujte se v jeřábu nebo trojském koni: Hotely, kde se nudit...

Japonsko, země samurajských tradic i moderní zábavy