Nelamte si hlavu s oslavou svatého Valentýna. Máme pro vás tipy!

Vztahy 12. února 2017 | 04:42 — Monika Moorová
Tento původem nejspíš starořímský svátek se oblibě těší zejména v USA, poslední dobou se ale dostává i zpět do kontinentální Evropy.
Zaranžujte to přesně tak, jako to bylo na prvním rande! / Wikimedia Commons

U nás sice slavíme den zamilovaných i na 1. máje, na druhou stranu je k oslavě spokojeného vztahu nebo pozvání na rande každá příležitost dobrá.

Ke dni sv. Valentýna, který slavíme 14. února, se váže hned několik legend. Nejznámější je ta, že tento den slouží jako oslava a úcta kněze Valentýna, který působil v Římě za vlády Claudia II. Podle legendy se kněz vzepřel rozhodnutí císaře, který zakázal mladým mužům uzavírat sňatek. Podle císaře byli ženatí muži na bojišti málo odvážní. Kněz Valentýn ale mladé páry oddával tajně, za což byl popraven. Hovoří se i o tom, že než byl Valentýn popraven, musel vydržet věznění v temné kobce. Sem za ním docházela pouze dcera žalářníka, do které se kněz zamiloval a nechal jí na rozloučenou dopis, ve kterém se jí vyznal k lásce. Právě odtud podle legendy pramení zvyk posílat vzkazy s vyznáním lásky milované osobě.

Jak prožít Sv. Valentýna?

Zajít si zatancovat na Valentýnský ples
Zkuste se poohlédnout a zcela jistě objevíte ve vašem okolí ples, který by vás zaujal. O zábavu budete mít postaráno a navíc vlnit se při poslechu hudby je romantika na nejvyšší úrovni.

Romantická večeře pro dva neobvyklým způsobem
Až přijde partnerka domů, překvapte ji tím, že jí nechte pomocí lepících papírků vzkazy, kam má jít a co má udělat. Příklad: Napište jí vzkaz, že jste nachystal v koupelně vše potřebné na to, aby si mohla dát skvělou horkou koupel. Kupte koupelovou sůl, nebo nějaké voňavky do vany. Dejte k tomu nějakou relaxační muziku. Můžete také nahrát vzkaz na telefon a ten můžete poslat třeba do emailu a napište, ať si ho poslechne. Pak nachystejte její oblíbené šaty, které si má obléct a přijedete v určitou hodinu a jděte někam ven. Taková překvapení mají ženy moc rády. Kreativitě se meze nekladou.

Domácí spa a lázně s romantickou večeří
Nachystejte pro partnerku skvělou opravdu valentýnskou koupel. Můžete nachystat s lístky růží, s krásnou muzikou, voňavými přípravky a vanu si pak užijte po svém. Nachystejte večeři pro dva při svíčkách a oblíbeným pitím a vyjádřete si lásku vaším způsobem se skvělou muzikou.

Vlastnoručně vyrobené dárky
Tady je kreativita opět opravdu vaším přítelem. Vytvořte třeba nějaké zajímavé psaníčko.

Zaranžujte to přesně tak, jako to bylo na prvním rande
Pamatujete si ten kouzelný okamžik prvního rande? Takové to očekávání, jaké to bude a jak to dopadne? Ať už vaše první rande bylo skvělé, nebo se nepovedlo, ale stejně vás dal život dohromady, tohle bude krásné překvapení. Připravte to tak, jak to bylo na prvním setkání a zahrajte si opět hru, že se poznáváte a uvidíte, co z toho bude. Hrát hru, že svého partnera opět balíte a svádíte, patří mezi účinné metody, jak okořenit vztah.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam na neokoukanou exotickou dovolenou? Poznejte kulturu Malajsie na ostrově Langkawi

Kam na neokoukanou exotickou dovolenou? Poznejte kulturu Malajsie...

Co s domácími mazlíčky? Vezměte si je na dovolenou: Itálie...

Potrpíte si na hygienu? Navštivte starověká města s...

Na ostrově Bali můžete meditovat i krmit zvědavé opice

Ubytujte se v jeřábu nebo trojském koni: Hotely, kde se nudit...

Japonsko, země samurajských tradic i moderní zábavy