Trápí vás opary? Máme pro vás osvědčené přírodní recepty, které výborně zabírají

Zdraví 22. června 2017 | 08:40 — Anna Novotná
Nejhorší na oparu je to, že se objeví tehdy, když to nejméně potřebujete, jako například před večírkem či jinou speciální událostí.
Další 3 fotografie v galerii
Nejčastějším spouštěčem onemocnění je stres / Shutterstock

Nejčastějším spouštěčem onemocnění je stres. Dopomoci k němu však může například i náhlá změna počasí, zvláště nadměrné vystavení se slunečnímu záření. V momentě, kdy začnete pociťovat svědivé pocity, které předcházejí rozvinutí oparu, začněte okamžitě s léčbou. Preventivní opatření fungují lépe než následná léčba. Nevíte jak na to? Zkuste následující léty osvědčené tipy.

Vanilkový extrakt

Kvalitní vanilkový extrakt se osvědčil jako jedna z účinných látek, která přispívá ke zmírnění bolestí při výskytu oparů a zároveň zkracuje proces hojení. Odborníci tvrdí, že báze, na níž je vanilkový extrakt založen, zabraňuje viru ve vašem těle, aby propukl v rozsáhlejší podobě. Namočte vatový tampon do čistého vanilkového extraktu tak, aby se jím důkladně nasytil. Aplikujte přímo na bolestivé místo a držte na něm tampon alespoň jednu minutu. Postup opakujte čtyřikrát denně tak dlouho, dokud to nepřestane být nutné.

Lékořice

Jeden z přírodních prostředků, které mohou zmírnit symptomy při tvorbě oparu, je i lékořice. Bylo prokázáno, že kyselina, kterou obsahuje kořen lékořice zmírňuje příznaky. Kyselina má totiž protizánětlivé a protivirové účinky. Ideální způsob, jak aplikovat účinnou látku, je připravit si krém z prášku z lékořice, avšak méně náročná je příprava čaje. Pokud smícháte 1 polévkovou lžičku lékořice v prášku s polovinou kávové lžičky vazelíny na obličej, můžete si připravit krém, který je vhodné nanášet na celou plochu oparu vatovou tyčinkou a nechat působit několik hodin nebo i celou noc.

Plnotučné mléko

Obklady z plnotučného mléka mohou pomoci urychlit hojení a zmírnit bolest. Důvod? Mléko obsahuje bílkoviny známé jako imunoglobuliny, které v podstatě fungují jako ochrana před viry jako je například právě herpesvirus. Navíc mléko obsahuje i látku zvanou L-lysin, která pomáhá zabránit účinku kyseliny zvané arginin, o níž bylo prokázáno, že způsobuje vznik oparů. Rovněž urychluje proces hojení. Stručně řečeno, aby nedošlo ke vzniku oparu, pijte plnotučné mléko a zajistěte tak přísun L-lysinu. Chcete-li odstranit opar, který už propukl, připravte si obklad s plnotučného, ​​ideálně domácího a nepasterizovaného, ​​mléka.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku pomáhá odstranit bolest z oparu. Jak je to možné? Peroxid totiž dezinfikuje a zastavuje šíření ohniska. Opět použijte hygienický tampon nebo vatu na aplikování peroxidu na ránu. Puchýř zmizí o něco dříve.

Silice máty peprné

Herpetický virus se nachází ve vašem těle. Zjednodušeně řečeno, virus se „zdržuje“ pod kůží a už jen čeká na podnět, aby se naplno projevil. Olej z máty peprné obsahuje látky, které zabíjejí viry, které se nacházejí v oparu. Bylo prokázáno, že při aplikaci přímo na opar bolest zmizí mnohem rychleji než obvykle, zejména pokud je olej aplikován již při prvních příznacích. Před aplikací oleje z máty peprné však vyčistěte opar čistou vodou, aby se olej mohl snadněji vstřebat a působit.

Echinacea

Echinacea stimuluje obranné funkce těla, působí jako prevence proti infekcím a také urychluje uzdravení. Ideální je nápoj z čerstvého květu, protože sušený částečně ztrácí své účinky. Pokud ho však nemáte k dispozici, vsaďte i na ten sušený.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bitcoin je nejlepší investicí letošního roku. Jeho těžba vyžaduje nesmírné množství elektrické energie

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Špinavá okna lze umýt i v zimě. Jen je potřeba dodržet pár...

Zázrak jménem cibule. Královna kuchyně, která zaručeně...