Největší chyby, kterých se dopouštíte při hubnutí. Pokud je neodstraníte, nikdy se vám nepodaří zhubnout

Ostatní 26. září 2017 | 13:24 — Monika Moorová
Na na internetu se to nejrůznějšími dietami, tipy a radami na hubnutí je hemží. Ruku na srdce, mnoho z nich však se zhubnutím příliš nepomůže. A když, tak jen krátkodobě.
Dalších 5 fotografií v galerii
Chce to změnit pár drobností, pevnou vůli a chuť něco změnit / Shutterstock

Jak ale zhubnout a nepoškodit si zdraví? Poradíme vám.

Chcete zhubnout rychle

Za 2 týdny zhubla 6 kilo? Ruce pryč od takových diet. Chcete-li zdravě a dlouhodobě zhubnout, nepůjde to rychle. S tím se zkrátka musíte smířit.
Zhubnout rychle umí teoreticky každý. Můžete 2 týdny jíst jenom ovoce a zeleninu nebo hladovět. Vaše tělo vám za drastickou dietu rozhodně nepoděkuje. Není to zdravé a dlouhodobě udržitelné. Optimální je zhubnout maximálně 0,5 – 1 kg za týden.

Zakazujete si oblíbená jídla

Nic si nezakazujte. V rozumné míře si můžete dopřát všechno. Pamatujte si, že pokud se snažíte zhubnout, nesmíte u toho trpět, neboť tak si dietu jenom znechutíte.

Nevynechávejte jídla

Ráno nestíháte, večer doháníte? Jenda z největších chyb, které se při zhubnutí dopouštíte. Večer budete vyhladovělí a spořádáte cokoliv, na co v lednici narazíte.

Cvičíte a nehubnete

Myslíte si, že po cvičení můžete sníst cokoliv? Chyba. Pokud chcete zhubnout, musíte kombinovat zdravou stravu a cvičení dohromady. Ne že se po cvičení nafutrujete hranolky s tatarkou.

Jíte nízkotučné potraviny

Takový nízkotučný jogurt není zdaleka tak fit, jak vypadá. Nízkým obsahem tuku ztrácí svou chuť a ta je "doháněna" nejrůznějšími sladidly a dochucovadly. Naše tělo tuky potřebuje. Jen mu musíte dodávat ty správné tuky a nepřehánět to s množstvím.

Nejíte pečivo

Myslíte si, že když nebudete jíst pečivo, tak zhubnete? To je jeden z největších mýtů. Vyhýbejte se bílému pečivu, ale jezte celozrnné pečivo, které obsahuje více než 80 % celozrnné mouky. Ale pozor. Cokoliv pod touto hranicí není celozrnným pečivem.

Uvědomte si, že hubnutí vyžaduje trpělivost, vůli a trochu rozumu. Hubněte s radostí. Udělejte z hubnutí svůj životní styl. Nemusíte na hubnutí myslet od rána do večera, brzy si na zdravý způsob stravy a pohyb zvyknete. Chce to jen pevnou vůli a chuť něco změnit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ocelové monstrum s motory z bombardéru bylo nejrychlejším vlakem Ameriky

Padající sníh ze střechy může způsobit vážná zranění....

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....