Vyzkoušejte zázračnou potravinu na nachlazení. Je to laciné a má ji každý po ruce

Zdraví 21. listopadu 2017 | 13:41 — Monika Moorová
Znáte to. Jednou za čas vás přepadne nepříjemná ostrá bolest v krku, která znemožňuje polykání. Někdo letí hned do lékárny pro cucavé pastilky, jiní vsadí na sílu přírody. Vyzkoušejte to druhé. Budete překvapeni, jaké zázraky umí úplně obyčejná cibule.
Dalších 5 fotografií v galerii
Pokud chcete být zdraví, nebojte se štiplavé chuti cibule / Shutterstock

Cibule je běžnou potravinou, kterou doma máte. Využíváme ji většinou na vaření, ale cibule má zázračné účinky i na naše zdraví. Obsahuje vitaminy skupiny B, vitamin C a E, karoteny. Z minerálů je to zejména fosfor, železo, zinek, hořčík, vápník, sodík nebo jód a je rovněž bohatá na antioxidanty.

To, co z cibule dělá skvělého pomocníka v boji proti chřipce a rýmě je látka allicin, který má silně antibiotické účinky.  Další látkou je quercetin, který pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, je prevencí proti trombóze a pomáhá při astmatu. Už naše babičky používaly cibuli v různé formě k prevenci i léčbě nachlazení. Tak proč bychom na ni měli v současné době zapomínat? A jak cibuli nejlépe použít? Více se o cibuli dočtete v našem dalším článku.

Můžete si udělat cibulový čaj

Je to velmi jednoduché. Jednu středně velkou cibuli oloupete a pokrájíte na menší kousky. Dáte ji do velkého hrnku a zalijete horkou vodou. Přidejte lžíci medu a nechte deset minut louhovat. Čaj chutná nejlépe teplý a med mu dodá příjemně sladkou chuť a zjemní štiplavost cibule.

Zkuste i cibulovou směs s cukrem

Nakrájejte cibuli, zasypte ji dvěma lžícemi cukru a nechte směs odležet. Cibule pustí šťávu, kterou můžete, ale nemusíte vylít. Jezte po lžičkách, vždy, když si vzpomenete. 

Účinek cibule vás ohromí. Navíc je to laciné a ruku na srdce, kdo z nás nemá doma cibuli stále ve spižírně?

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Známý český muzikálový herec po operaci. Má ošklivou jizvu!

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Špinavá okna lze umýt i v zimě. Jen je potřeba dodržet pár...