Udělejte si "strejčka" na vánoční lahůdky a zkuste super rychlý a zdravý detox

Zdraví 02. prosince 2017 | 11:56 — Monika Moorová
Našemu tělu velmi prospěje, když ho před zimou odlehčíte od toxinů. A hodí se i pár kilo, které shodíte a uděláte si tak "strejčka" na vánoční lahůdky. Jak na to?
Další 2 fotografie v galerii
Naservírujte si očistu a zkuste tento osvědčený a levný recept / Shutterstock

Máte pocit, že vaše tělo potřebuje očistu? Naservírujte si dávku jablek a lžíci octa! Pokud to vydržíte, zkuste tři dny jíst jen jablka a ořechy. Ale pozor, nejlepší jsou tuzemská jablka a ne ty z dovozu, které musejí ještě dozrávat v boxech. Sníst jich můžete klidně kilo denně. Jablka by ale měla být dobře umytá, konzumovat byste je měla neoloupaná a syrová. Jen ke snídani si jablko můžete uvařit s hřebíčkem a se skořicí.

Jablka můžete pokapat kvalitním medem. A když se budete cítit hladoví, klidně si vezměte hrst ořechů. Nejlepší jsou naše vlašské ořechy, ale zdravé jsou i ostatní. Můžete sáhnout po lískových ořeších či exotických druzích. Ale pozor! Zapomeňte na burské oříšky. Ty nemají s ořechy kromě názvu nic společného.

Pokud pocítíte během dne "vlčí hlad", jablka si nahrubo nastrouhejte a dejte s jedním plátkem tmavého chleba. Dobré je, mít všechny ingredience stále po ruce. Lépe pak odoláte různým nástrahám.

A když už jsme u jablek, zkuste si udělat jablečný ocet. Ten se velmi dobře hodí k redukční dietě a požívat ho můžete i do salátů. Denně si můžete dát jednu lžíci octa. Ale ne víc. Odborníci nedoporučují držet "octovou kůru" déle než týden. Ocet totiž hodně povzbuzuje činnost žlučníku a jater a dlouhodobější využití by mohlo mít nepříznivý dopad na celkový stav organismu. O rozinkovém detoxu jsme psali v našem jiném článku.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Známý český muzikálový herec po operaci. Má ošklivou jizvu!

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Špinavá okna lze umýt i v zimě. Jen je potřeba dodržet pár...