Potřebujete se zbavit kašle během několika hodin? S naším senzačním sirupem se vám to povede

Zdraví 06. února 2018 | 09:07 — Monika Moorová
Potřebujete se urychleně zbavit kašle a nic ne a ne zabrat? Udělejte si doma unikátní sirup. Ingredience najdete téměř v každé domácnosti. Možná budete překvapeni, ale postačí vám pivo a cukr.
Další 2 fotografie v galerii
Právě v současných plískanicích se takový sirup doma hodí / deníkPlus.cz

Především v podzimních a zimních měsících na nás číhají různé viry a bakterie, které nám znepříjemňují každodenní život. Znáte to, ať děláte cokoliv, nic nepomáhá a nemoc se nás drží jako klíště. Často je nejhorší právě kašel, který nás dráždí. Když pastilky a jiné léky na kašel nepomáhají, je načase sáhnout po receptech našich babiček. Budete překvapeni, ale pomůže vám pivo. O dalších jednoduchých receptech, jak rychle a účinně zatočit s kašlem, jsme psali v jiném článku.

Unikátní sirup z piva v sobě skrývá složky, které vám účinně pomohou! Potřebujete jen dvě suroviny a můžete začít s přípravou tohoto přírodního léku. Nejlepší na tomto receptu je, že je vhodný i pro děti a účinek se dostaví opravdu velmi rychle.

Co budete potřebovat?

  • 150 g cukru
  • 0,5 litru piva

Jak na to?

Nejprve rozpusťte cukr na mírném ohni, dokud se nepromění na karamel. Následně hrnec odstavte a nalijte do něj pivo. Vraťte na sporák a důkladně míchejte, aby se karamel s pivem pěkně spojil. Vařte mírném ohni po dobu přibližně 15 až 20 minut, dokud nebude sirup vypadat jako med. Poté ho uložte do skleněné nádoby.

Dospělí mohou užívat jednu polévkovou lžíci sirupu denně, dětem postačí jedna čajová lžička. Účinek vás překvapí. Kašel by měl ve dvou či třech dnech odeznít a vy budete zase jako rybička. Víte, že na kašel výborně zabírá také křen?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeden velký podvod? Vědci zjistili, že bioplasty nemají zdaleka takové vlastnosti, jaké jejich výrobci deklarují

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...

Vyrobte dětem domácí ekologické vodové barvy

Vyrobte si nevšední čelo za postelí. A za pár kaček

Postarejte se v zimě i o veverky. Tyto roztomilé akrobatky...