Negativní účinky černého čaje na naše zdraví. Komu a proč může škodit?

Zdraví 19. února 2018 | 09:08 — Monika Moorová
Černý čaj má jistě prokazatelně řadu zdraví prospěšných účinků, ale i zde platí, že všeho moc škodí. Podívali jsme se na zoubek nápoji, který nás v zimě pěkně zahřeje a v létě nádherně osvěží.
Další 3 fotografie v galerii
Podívali jsme se na zoubek oblíbenému nápoji Čechů / Shuttertsock

Jaké jsou negativní stránky pití černého čaje a jak je to s jeho škodlivostí? Zdravá alternativa ke tradičnímu čaji může být stále oblíbenější matcha čaj.

Věděli jste, že černý čaj způsobuje zácpu?

Většina lidí má pocit, že čím víc tekutin proleje tělem, tím méně problémů bude mít se zácpou. V případě černého čaje to neplatí. Čaj obsahuje tein a polyfenoly známé jako taniny, které zpomalují střevní pohyb a zvyšují rizika zácpy.

Má na svědomí překyselení žaludku

Lidem s citlivějším žaludkem stačí velký hrnek černého čaje, aby si vyvolali solidní žaludeční potíže a pálení žáhy. Zejména pokud si dají šálek čaje na lačno a ochutí si ho citronem. Čajové lístky obsahují rostlinné kyseliny, které se vyskytují ve všech formách vegetace. Dominantními jsou však šťavelany a citráty.

Ty první najdete v ovoci a listové zelenině, ty druhé se nachází především u citrusových plodů, proto je čaj s citronem favoritem na překyselení. Když k tomu přidáte tein, máte na problém zaděláno.

Černý čaj barví a rozpouští sklovinu

Kdo chce mít krásné bílé zuby, může na pití černého čaje rovnou zapomenout. Jeho časté pití barví zuby a to spolehlivě a trvale. Černý čaj obsahuje třísloviny, které jsou silným přírodním barvivem. Když k tomu přihodíte oxidaci, která efekt ještě zesiluje, je jasné, že čaj jako ničitel zářivě bílého úsměvu nemá mezi potravinami konkurenci.  Nedaří se vám přemoci chuť na cigaretku? Poradíme vám, s jakým čajem to dokážete.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Smrtící jed Novičok vyvinutý v Sovětském svazu je nejstrašnější chemickou zbraní na světě

Neseďte za kamny, vaše zahradní nástroje volají po...

Chcete si pořídit psa z útulku? Máme pro vás tipy, jak si co...

Vytvořte si nový jídelní servis. Potřebujete k tomu pouze...

Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka...

Vytvořte si z žebrového radiátoru umělecké dílo

Je čas popřemýšlet o tom, jaké květiny si pořídíte na...