Nosíte vysoké podpatky? Zaděláváte si na pořádný problém

Krása 10. března 2018 | 15:27 — Monika Moorová
Boty na vysokých podpatcích jsou základem šatníku každé správné dámy. Ty ženy, které se tváří, že je nemají rády, v nich ve skutečnosti jen neumějí chodit. Uznáváme, není to zrovna nejjednodušší věc na světě, ale chce to jen pravidelný trénink.
Další 2 fotografie v galerii
Boty na vysokých podpatcích jsou krásné a dodávají outfitu šmrnc / Pixabay

Vysoké podpatky prodlužují nohy a jsou zatraceně sexy. Je třeba si totiž uvědomit, že nožky v sukni nebo šatech zkrátka nikdy nebudou tak dobře vypadat v balerínkách jako v lodičkách na vysokém podpatku. Chození "na vysoké noze" je však věc náročná pro naše zdraví. Co všechno riskujeme a jak se případným následkům vyhnout? Chcete být stále za hvězdu? Tady jsou naše další tipy.

Co způsobuje časté nošení vysokých podpatků?

Pokud nosíte vysoké podpatky každý den několik hodin, riskujete problémy s koleny a páteří. Příliš těsné boty mohou způsobit deformaci a otoky nohy. O případném úrazu a bolestivých otlacích ani nemluvě. Abychom se těmto nepříjemnostem vyhnuly, je třeba dodržovat několik následujících doporučení. 

Vzdejte se vysokých podpatků alespoň na chvilku

Pokud nosíte boty na vysokém podpatku jen do práce a z práce, případně si v nich vyrazíte s kámoškou večer ven, můžete být klidné. Pokud je ale nosíte celý den 5 dní v týdnu, tak už přibrzděte. V tomto případě byste vysoké podpatky měly omezit vždy, když je to možné a váš outfit vám to dovolí.

A co nám doporučují odborníci?

Podle expertů je ideální výška podpatku 5 centimetrů. Vyšší podpatky způsobují příliš velký tlak na prsty a přední část chodidla a to zvláště v případě lodiček na jehlovém podpatku. Jejich špička bývá totiž zpravidla příliš úzká a důsledky mohou být opravdu nepříjemné. Proto je vhodné obouvat si lodičky spíše s kulatou a širší špičkou.

Co se podpatku týče, zde vsaďte spíše na ty hrubší, případně platformy. Nejen že jsou stabilnější, ale v případě platforem i pohodlnější a méně škodlivé pro naše zdraví.

Když už máte na nohou boty na vysokém podpatku, zkuste se zouvat tak často, jak je to možné. Nohám tím ulevíte, a když budete sedět zrovna za stolem, neutrpí ani elegance.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hlas slavného kosmologa Hawkinga bude vyslán vesmírem k horizontu události nedaleké černé díry

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...

Využijte zbytky zeleniny a vypěstujte si z nich třeba novou...

Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň....

Vypěstujte si doma svou vlastní cibuli. Stačí vám k tomu PET...