Pustili jste se do jarní očisty těla? Připravte se na nepříjemný jev s detoxem spojený

Zdraví 01. května 2018 | 09:30 — Monika Moorová
Čištění našeho organismu od toxinů je více než bolestivé. Stojí nás nejen sebezapírání, ale i bolesti hlavy, žaludku i problémy se spánkem. V neposlední řadě vás čeká i pořádně strhaný obličej.
Další 3 fotografie v galerii
Čištění našeho organismu od toxinů je více než bolestivé / Shutterstock

Dobrá zpráva je, že všechny nepříjemnosti jsou pouze dočasné a při očistě zcela normální. Je to záruka, že v těle začínají probíhat ozdravné procesy a že se konečně vyplavují všechny nebezpečné toxiny. Pročišťujících kúr je velké množství, a ať už se rozhodnete pro kteroukoli, vždy je to svým způsobem šok pro tělo.

Toxiny uvnitř těla nezlikvidujete během pár hodin. Jejich cesta ven je zdlouhavá a občas i nepříjemná. Na co se tedy určitě musíte připravit?

Migrény

Objevují se v první dny očisty. Chybí nám sladké. V době očisty by měla odpočívat i játra, netřeba je ihned zatěžovat tabletkami proti bolesti. Pijte hodně vody. Dopřejte si céčko ve zvýšené dávce a mějte po ruce mentolovou mastičku na masírování spánků. Co všechno může stát za bolestmi hlavy? Více jsme psali zde.

Páchne vám z úst

Vaše trávicí soustava je rozházená a to způsobuje nevábnou vůni, která vám vychází z úst. Na jazyku se tvoří bílý povlak. Je nutné si vyplachovat ústa dezinfekčním vodou a čistěte si zuby častěji než obvykle. 

Zvýšené pocení

Během detoxu se mnohem více potíte. Tělo se kožními póry zbavuje odpadových látek. Dejte si sprchu a na mytí používejte zásadně neparfémovanou kosmetiku. Kůži pročistíte a prokrvíte masážními kartáči.

Zvracení

K příznakům detoxu patří i bolesti břicha a pocity na zvracení. Pomůže vám zázvorový nebo fenyklový čaj. Pozor, pokud bolesti neustávají, případně se k nim přidruží křeče, pak už se nejedná o běžný stav. Nepokračujte v detoxu a pro jistotu se poraďte s lékařem.

Střevní problémy

Zřejmě nejdůležitější část detoxu je čištění našich střev. Při problémech se zácpou zvyšte příjem vlákniny a tekutin. Pokud vás déle trápí průjem, nezapomeňte tělu dodat ve stravě draslík. Znáte rozinkový detox? Díky těmto sušeným plodům obnovíte buňky v těle již během několika hodin.

Co se při detoxu nesmí?

Pokud chcete, aby detox opravdu fungoval, je důležité dodržet následují body:

  • Zapomeňte na alkohol
  • Vynechte všechny cukry včetně medu
  • Zapomeňte na lepek, který organismus zatěžkává
  • Nekonzumujte produkty živočišného původu: maso, sýry, mléčné výrobky
  • Nepijte kávu
  • Nepoužívejte sůl a dochucovadla
  • Nekuřte
  • Nepijte sycené nápoje
  • Neměl by se pít ani černý a ovocný čaj

Nezapomeňte, že detox není pouze o úpravě jídelníčku. Zkuste aerobní cvičení, které tělo zbaví nečistot. Skvělým tipem je i saunování,lymfatické masáže nebo akupunktura.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci získali další důkazy o existenci deváté planety v naší soustavě. Může být desetkrát hmotnější než Země

Věděli jste, že vašeho psa může zabít i obyčejná voda?...

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér