Které potraviny mají nejvyšší obsah toxinů? Některé z nich mylně považujeme za zdravé

Zdraví 23. listopadu 2019 | 14:41 — Anna Novotná
Toxiny dokáží negativně ovlivňovat naše zdraví. Naše tělo každý den absorbuje tisíce toxinů, které se nacházejí v běžných potravinách. Možná vás nepříjemně překvapí, že nejvíce toxinů se nachází v potravinách, které konzumujeme každý den a mnohé z nich dokonce považujeme za zdravé.
Další 3 fotografie v galerii
Toxiny dokáží negativně ovlivňovat lidské zdraví / Depositphotos

Pokud se v těle nachází vysoké množství toxinů, může dojít k změně střevní mikroflóry, k oslabení imunitního systému, zadržování tekutin v organismu, nespavosti, či dokonce nesprávnému vstřebávání živin. 

Které potraviny mají nejvyšší obsah toxinů?

Maso

Obsahuje velké množství toxinů a karcinogenů, které zvyšují pravděpodobnost výskytu leukémie nebo nádorů žaludku. To se týká hlavně případů, kdy konzumujeme maso v syrovém stavu (oblíbený tatarský biftek), bez tepelné úpravy, která by zneškodnila toxiny v mase obsažené.

Tuňák

Mnoho studii prokázalo, že tuňák je zdravý a navíc je chutný. Ale na druhé straně, obsahuje poměrně vysokou hladinu rtuti, která způsobuje degeneraci nervového systému.

Mléko

Obzvláště toxické je kravské mléko které, překvapivě během procesu pasterizace,  získává značné množství toxinů. I když je pasterizované, obsahuje přibližně 60 hormonů a antibiotik, které podporují vznik nádorového bujení.

Sýry a mléčné výrobky

Tyto mléčné výrobky obsahují tytéž toxiny, jako jejich primární složka, tedy mléko.

Kukuřice

Hned po mořských plodech je to druhá potravina s nejvyšším obsahem rtuti. Když kukuřice není zpracována a vysušená správně, je kontaminovaná sloučeninou zvanou aflatoxin, která ve velké míře zapříčiňuje vznik rakoviny.

Konzervované potraviny

Patřily vždy k těm podezřelým, hlavně kvůli chemikáliím, které se používají pro konzervaci. Vědci zjistili, že většina plechových obalů obsahuje stopy bisphenolu, který způsobuje cukrovku a napomáhá vzniku obezity.

Jak odstranit toxiny z těla?

Přestože existuje poměrně rozsáhlý seznam potravin, které obsahují velké množství toxinů, na druhé straně, je seznam potravin, které napomáhají jejich vylučování z těla.

Z tohoto důvodu byste do svého jídelníčku měli zařadit:

  • jablka
  • citrony
  • olivový olej
  • cibuli
  • hrozny

Důležité je také vsadit na vyváženou stravu. V první řadě se vyhněte přejídání. Přejídání je velmi škodlivé pro játra, ledviny a střeva. Dochází pak k nesprávnému fungování metabolismu, což v konečném důsledku ztěžuje odstranění toxinů z těla a narušuje trávení. Dále čtěte: Tyto potraviny doporučují odborníci na výživu obcházet obloukem! Spouštějí nebezpečné nemoci.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Skiareál ve Špindlu se chystá na letošní první lyžovačku. První sjezdovky otevře už v pátek 13. prosince

Skiareál ve Špindlu se chystá na letošní první lyžovačku....

Jižní Afrika a malá ochutnávka úžasných zážitků a...

Zkuste cestovat po Evropě vlakem. Víme, jak jednoduše...

V Tatrách odstartovala zimní sezóna. Opening doprovázela...

Chcete se ještě ohřát? Nádherné pláže, úžasné...

Užijte si jedny z nejkrásnějších pláží světa i skvělé...

Zavřít reklamu