Prodlužování řas se stále těší oblibě. Má to ale i vážná rizika, o kterých se moc nemluví

Krása 14. prosince 2019 | 09:56 — Anna Novotná
Krásné dlouhé řasy jsou snem každé ženy, ovšem ne všem je to dáno. I proto se snaží různými prostředky řasy prodloužit. Jenže některé metody nejsou zcela bez rizika. Jde například o umělé prodlužování řas.
Dalších 5 fotografií v galerii
Dlouhé řasy vypadají krásně / Shutterstock

Docílit dlouhých a hustých řas jejich umělým prodloužením s sebou přináší mnoho rizik. Nekvalitní umělé řasy obsahují akryláty a mohou vyvolat alergii.

Případy přecitlivělosti očí po prodlužování řas nejsou podle očních specialistů výjimečné. Pro zrak představují nebezpečí zejména používaná lepidla. Ta mohou vyvolat alergickou reakci, která se projevuje svěděním očí, opuchlými víčky nebo vypadáváním vlastních řas.

Hrozba poškozeného zraku

Umělé řasy a zvláště lepidlo mohou alergizovat oční víčka a způsobit jejich zarudnutí, šupinatění a otoky. Zároveň způsobují oslabování vlastních řas a jejich vypadávání. Některé salony používají řasy z jemné srsti zvířat, která sama o sobě může být alergizující. Navíc pokud se lepidlo dostane přímo do oka, může poškodit zrak, varují oční lékaři.

Bezpečnější cesta

Bezpečnější cestou k dlouhým řasám jsou speciální kapky, které jsou k vlastním řasám daleko šetrnější. Podporují jejich růst a houstnutí. Přirozená délka řas je mezi šesti a osmi milimetry. Speciální kapky je prodlouží o tři až pět milimetrů, řasy díky nim zároveň zesílí a ztmavnou. Aplikují se každý den přibližně deset týdnů a efekt vydrží pět až deset měsíců, poté je po kontrole očním lékařem možné proceduru opakovat.

Je lepší se poradit

Speciální kapky se nedají koupit všude, aplikovat si je ale ženy mohou samy doma. Velkou výhodou je, že prodlužování řas očními kapkami je velmi snadné. Díky štětečku si kapky ženy jednoduše na řasy nanesou samy.

Než se ale do prodlužování řas pustíte, je vhodné navštívit některou z očních klinik, kde řasy prodlužují. Před aplikací kapek každou pacientku prohlédne lékař a zkontroluje nitrooční tlak. Přestože jsou kapky zdravotně nezávadné, nejsou vhodné pro každého. Používat by je neměly například těhotné a kojící ženy nebo klientky se sklony k zánětlivým onemocněním očí. Dále čtěte: Chcete změnu? Tenhle účes sluší každé ženě a ubere pěkných pár let.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vyplatí se koupit si iPhone 8?

Jahody lze pěstovat na zahradě i v truhlíku. Pokud se chcete...

Děti milují bunkry a schovky. Vytvořte jim vlastní domek v...

Za bohatou úrodou rajčat stojí i kvalitní a správná...

Plot z tújí vypadá jednotvárně. Stačí ale málo a bude na...

V malých bytech bývá o úložné prostory nouze. Poradíme,...

Rozbitá obkladačka nemusí hyzdit vaši koupelnu. Opravu...

Zavřít reklamu