Víte, jak se správně odličovat, aby vaše pleť trpěla co nejméně?

Krása 20. ledna 2018 | 11:57 — Monika Moorová
Odličování je stejně důležité jako se umět krásně nalíčit. Přinejmenším proto, aby nám krásná plet vydržela co nejdéle.
Jak se správně odličovat? Známe ten nej postup / Shutterstock

Bez přehánění by se dalo říci, že krása začíná u odličovačů. Pokud totiž vaší pleti nedopřejte pravidelné odlíčení, bude postupem času bez svého přirozeného jasu, s ucpanými póry nebo zbytečnými vráskami. Dokonale si vyčistit pleť by mělo být základní pravidlo, i když se vrátíte domů sebe více společensky unavená.

Desatero správného odličování

  • Netrapte svou pleť agresivními kosmetickými přípravky. Pro odlíčení a čištění pleti používejte pouze kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti. Vyvarujte se používání kosmetických přípravků s obsahem alkoholu. Ten pleť nadměrně vysušuje, zbavuje lesku a podporuje navíc tvorbu mazu.
  • Používejte kvalitní odličovací tampóny. Pokud se ty vaše rozpadají, pouštějí chloupky nebo jsou příliš hrubé, vyměňte je za jiné. Vyberte si tampónky, které mají pevnou strukturu a zároveň jemný povrch, který nebude dráždit citlivou pokožku kolem očí.
  • Na pleť při odličování zbytečně netlačte. Dopřejte své pleti jemnost. Používejte na jedno odličování dostatečné množství odličovacích tampónků s jemným povrchem a odličujte se měkkými tahy. Pleť pak nebude po čištění podrážděná přílišným „drhnutím“.

  • Zvlhčená tvář se odličuje mnohem snáze. Jemně navlhčete buď obličej, nebo vatový tampónek odličovacím tonikem.
  • Odličovací tampónky vyměňujte dostatečně často, abyste dosáhla skutečně důkladného odlíčení a vyčistění pleti.
  • Na čelo a tváře používejte tampónky s větší plochou. Máte problematickou pleť? Zkuste sílu bylinek.
  • Nejvíce líčidel máte tradičně na očích, proto je také odličte nejdříve. K odličování očí jsou vhodné menší kulaté tampónky. Používejte výhradně tonika určená na odličování očí. Jejich složky oči nedráždí a vyhnete se tak nepříjemnému zarudnutí, pálení v očích a slzení. Voděodolnou řasenku odstraníte pouze olejovým odličovačem.
  • Pokračujte na čele, postupujte dolů přes nos a tváře. Odličujte tak dlouho, dokud poslední tampón nebude zcela čistý. Na dočištění pleti použijte pleťové tonikum.
  • I rty je třeba odličovat. I na nich ulpívají bakterie a nečistoty, které vám mohou způsobit popraskání koutků nebo brzké vrásky kolem rtů. Nejprve na rty naneste kapku odličovací emulze. Pak mírně navlhčeným tampónem líčidlo setřete několika krouživými tahy po celé ploše rtů.
  • Krk je indikátorem vašeho stáří, proto na něj nezapomínejte. Kůže na krku je velmi jemná a náchylná k tvorbě vrásek. Vezměte si proto větší tampón a odličte krk od všech nečistot směrem od brady až dolů do dekoltu.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podceňované destinace, do kterých nemíří davy turistů, i přesto že jsou naprosto úchvatné

Podceňované destinace, do kterých nemíří davy turistů, i...

Poznejte podivuhodné stavby, nad kterými se tají dech

Poznávat nejkrásnější místa naší republiky můžete i z...

Nejkrásnější česká jezera, která vám hravě nahradí...

Toulky Českou republikou. Poznejte místa, která zná jen...

Opomíjená evropská města, kam nejezdíme, ale určitě bychom...

Zavřít reklamu