Účinky umělých vitamínů. Co dělají s naším tělem?

Krása 23. srpna 2017 | 12:41 — Monika Moorová
Neustále se učíme o pozitivních účincích vitamínů na naše tělo. Ale jaký vitamín prospěje právě vám?
Další 4 fotografie v galerii
Co dokážou vitamíny s vaší pletí? / Shutterstock

Vitamíny už se z původních potravních doplňků přesouvají i do kosmetických přípravků. Údajně se jedná o mnohem zdravější aplikaci vitamínů, které se prý lépe vstřebávají a mají lepší účinky. Ale je to vůbec pravda? A jaké vitamíny jsou pro naši pleť nejlepší?

Vitamin A

Také známý jako retinol, může pomoci zvýšit pevnost pokožky a zabraňuje tak tvorbě vrásek. Bojuje s příznaky předčasného stárnutí a podporuje buněčnou obnovu, pevnost a vláčnost pokožky. Také pomáhá zesvětlit pigmentové skvrny a zahojit akné. Vaše pokožka bude hladší. Aplikujte na noc, nejvýše však jednou nebo dvakrát týdně.

Vitamíny B

B3: Tento vitamín pomáhá snížit výskyt pigmentace, zarudnutí nebo různých skvrn.
B5: Díky svým výjimečným vlastnostem je vitamin B5 optimální pro všechny typy pleti. Chcete-li hydratovat pokožku, použijte hydratační sérum s vitamínem B5, a to zejména ráno nebo pod make-up.

Vitamin C

Podporuje tvorbu kolagenu a chrání pokožku před vznikem vrásek. Jeho působením docílíte dobrého prokrvení a projasnění pleti, protože právě vitamín C napomáhá přirozenému odlupování odumřelých buněk. Máte-li problémy s pigmentací, dosáhnete jejího zmírnění.

Vitamin D

Díky silným antioxidačním vlastnostem pomáhá vitamín D bojovat proti skvrnám na pokožce a zvyšuje její elasticitu. Má protizánětlivé účinky.

Vitamin E

Vitamín E velmi podporuje hloubkovou regeneraci kožních buněk, a tím účinně zpomaluje stárnutí kůže. Dokáže také rychle zklidnit podrážděnou pokožku. Zadržuje v pokožce vodu, takže ta pak zůstává jemná a hebká na dotek. Produkty s vitamínem E se hojně využívají také k léčbě spálenin a k podpoře hojení jizev.

Vitamin K

Tento vitamín má schopnost posilovat stěny krevních kapilár a je obecně používán v očních krémech ke snížení tmavých kruhů a otoků pod očima.

Zinek

Zinek pomáhá zmírnit záněty a podráždění pokožky a současně poskytuje široké spektrum ochrany před sluncem a zabraňuje popálení a poškození kůže. Také zlepšuje hojení ran a zabraňuje bakteriálním infekcím a akné.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...