Bojujte se stárnutím! Zkuste potraviny, které vám pomohou udržet mladistvou pokožku

Krása 13. září 2017 | 13:23 — Monika Moorová
Vaše životospráva zásadně ovlivňuje všechny procesy ve vašem těle. Co jíte a pijete, nemá zdaleka jen vliv na to, jakou máte figuru, ale i na krásu a kvalitu vaší pokožky.
Dalších 5 fotografií v galerii
Elixír mládí ne a ne objevit. Naštěstí existují potraviny, které dokáží projevy stárnutí významně zpomalit / Shutterstock

Každý z nás touží po mladistvém vzhledu. Roky neúprosně letí a elixír mládí nikdo ne a ne objevit. Naštěstí existují potraviny, které dokáží projevy stárnutí významně zpomalit. Které to jsou a jak mohou vaší pokožce pomoci?

Sezamový olej

Historie sezamového oleje se začala psát před více než dvěma tisíci lety. Jeho použití je všestranné a olej obsahuje vitamíny B, E a K, které z něj činí jeden z nejléčivějších olejů na světě. Obsahuje i množství fosforu, mědi, vápníku, železa, omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin.

Díky těmto látkám zlepšuje vzhled a kvalitu pokožky, vlasů a nehtů. Zpomaluje proces stárnutí, bojuje se stresem, migrénami a osteoporózou. Vaše tělo se může zbavit škodlivých látek, léčit kožní onemocnění, zlepšit trávení, optimalizovat krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Sezamový olej je malý zázrak přírody.

Losos

Losos patří k nejzdravějším rybám a má omlazující vlastnosti. Jedná se o jeden z nejlepších a nejchutnějších způsobů, jak do jídelníčku dostat omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Některé studie zjistily, že kyseliny omega-3 z ryb mohou zabránit růstu a šíření buněk rakoviny kůže. Nezapomínejte, že ryba by měla být na vašem jídelníčku minimálně dvakrát týdně.

Hrozny

Že jsou ovoce a zelenina velmi zdravé je známá věc. A hrozny patří mezi nejzdravější, protože pomáhají bojovat proti stárnutí, zejména díky resveratrolu. Je to důležitý antioxidant, který má protizánětlivé účinky, zpomaluje proces stárnutí a působí proti škodlivým účinkům UV záření.

Rajčata

Rajčata obsahují vitamíny A, B, C a E. Jsou také bohatá na draslík, hořčík a fosfor. Největšími nepřáteli kůže jsou volné radikály, které dokáže lykopen obsažený v rajčatech zničit. Pokud chcete udržet pokožku v dobré kondici, dopřejte si porci rajčat denně.

Jaké vitaminy naše pleť potřebuje a jak působí?

Jsou to především vitaminy C, B, A, E. Dále pleť potřebuje především minerály, jako jsou zinek, selen, draslík, vápník, které pokožku regenerují a podporují hojení i tvorbu kolagenu.

  • Vitamin C se stará o cévní systém v kůži, podporuje prokrvování a přívod živin, podporuje produkci kolagenu a elastinu, které jsou zásadní pro pevnost a pružnost kůže.
  • Vitamin B podporuje hojení a regeneraci kůže a mimo to má dobrý vliv i na nehty a vlasy.
  • Vitamin A pleť taktéž regeneruje, a oddaluje tak její stárnutí.
  • Vitamin E chrání kůži před nebezpečným UV zářením, čímž zabraňuje vzniku vrásek.

Uvedené potraviny vám většinu těchto vitamínů a minerálů dodají přirozeným způsobem a ještě si pochutnáte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dodávkou roku 2019 je nový Peugeot Partner. Porotu zaujaly dvě nevídané inovace

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...

Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou

Vyrobte svému pejskovi parádní pelíšek. Stačí vám k tomu...

Jak na jaře sázet zadarmo a v bio kvalitě? Příprava je...