Zatočte s opary na rtech. Super triky, které by vás nikdy nenapadly

Krása 20. října 2017 | 15:18 — Monika Moorová
Opar se na rtech obvykle tvoří zcela nenápadně a tváří se neškodně. Nejprve můžete pociťovat jemné svědění, které postupně ústí do červeného otoku, a nakonec z něj může vzniknout nepěkně vypadající hnisavý puchýř.
Další 3 fotografie v galerii
Jaké jsou nejlepší a nejúčinnější přírodní způsoby, které vás oparů zbaví? / Shutterstock

Proč opar vůbec vzniká? Opar je infekční záležitost. Každý z nás má v těle různé viry. Nicméně někteří máme silnou imunitu, proto tyto viry zůstávají nečinné. V případě oslabené imunity se viry stávají aktivními. Jejich spouštěčem může být i stres, nadměrné vystavení se slunečnímu záření či nemoc.

Jaké jsou nejlepší a nejúčinnější přírodní způsoby, které vás oparů zbaví?

Studené mléko

Mléko obsahuje látku známou jako lysin. Ta po vstřebání do pokožky bojuje proti virům a zabraňuje propuknutí herpesu. Navíc vyrovnává hladinu pH pokožky a kůže se po aplikaci mléka stává prodyšnější a urychluje hojení rtů. V tomto případě jednoduše namočte kousek vaty do studeného mléka a potřete jím opary. Nechte působit a neoplachujte. Opakujte 2 až 3krát denně.

Rajčata

Antioxidanty nacházející se v rajčatech jsou ideální na regeneraci buněk v postižené oblasti. Tyto antioxidanty zpomalují růst mikroorganismů, které způsobují podráždění, pocit pálení a svědění. Vezměte si slupku z rajčat a aplikujte ji na opar. Nechte ji přiloženou na rtech po dobu cca 30 minut. Toto ošetření je vhodné opakovat 2krát denně, dokud opary ze rtů nezmizí.

Bílý jogurt

Kyselina mléčná, kterou jogurt obsahuje, pomáhá regulovat pH rtů. Tím se zabraňuje růstu oparů. Dokonce tato kyselina zmírňuje nepříjemné svědění, které vznik oparu provází. Sáhněte po bílém jogurtu, když začínáte na rtech pozorovat první příznaky. Na postižené místo aplikujte jogurt a nechte ho působit. Pro co nejlepší výsledky tento trik používejte 3krát denně.

Aloe vera

Aloe patří mezi vděčné rostliny, které mají široké spektrum využití. Má antivirové a protiplísňové účinky, které jsou v tomto případě opravdu užitečné. Léčí infekce způsobené virem herpes simples. Jak na to? Aplikujte si kousek dužiny z aloe vera na postižené místo. Dužinu nechte působit 30 minut. Opakujte 3krát denně.

Mořská sůl

Sůl má antiseptické a antivirové vlastnosti, které urychlují léčbu infekce rtů. Mořskou sůl použijte přímo na ohnisko oparu. Tímto způsobem zabráníte dalšímu šíření infekce. Smíchejte špetku mořské soli s vodou nebo citronovou šťávou. Vytvořenou směsí potřete opar a nechte působit 20 minut, následně si rty opláchněte. Pro co nejlepší výsledky tento trik opakujte 2 až 3krát denně.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...