Co by dermatolog na svou pleť nikdy nepoužil? Řiďte se jeho radami

Krása 22. ledna 2018 | 10:37 — Monika Moorová
Chcete mít krásnou a svěží pleť? Zkuste se řídit radami odborníků. Jak potvrzují dermatologové, méně je někdy více. Pokud máte problematickou pleť, platí to několikanásobně.
Další 2 fotografie v galerii
Nikdy nepodceňujte péči o pleť / Shutterstock

Často střídáme množství kosmetických přípravků s vidinou, že nejnovější a nejdražší produkty nám zaručí tu nejkrásnější pleť. Není to pravda. Jestli právě vy hledáte svou cestičku k vysněné krásné pleti, pak si přečtěte, co by si dermatolog na svou pleť nikdy nedal.

Chemické peelingy a drsné přípravky

Někdy se domníváme, že čím více přísad má kosmetický produkt napsáno na obalu, tím je lepší a kvalitnější. Podle odborníků je to velká chyba. Příliš chemie nikdy není žádnou výhrou.

Dermatologové rovněž varují před drsnými čistícími kosmetickými produkty, kterými si více ublížíte, než prospějete. Často vedou k silnému podráždění, zarudnutí, a v těch horších případech i k trvalému poškození pleti.

Jak se nežádoucím následkům vyhnout? Na domácí použití zvolte spíše přírodní peelingy a produkty jemné k vaší pokožce. Zkuste si například udělat peeling z ingrediencí, které máte v kuchyni.

Stop houbě

Houby na sprchování důvěrně známe všichni. Odborníci je nedoporučují používat na pokožku obličeje. Pokožka na obličeji je mnohem jemnější, než na těle a můžete ji snadno poškrábat a podráždit. V horším případě si na pleť přenesete nejrůznější bakterie, které se v houbách vyskytují a čekají na příležitost, jak se například usadit se ve vašem oku či ústech.

Nic, co dělá ranky

Dermatologové se chytají za hlavu, když vidí v prodeji různé elektrické a ruční "masážní" přístroje opatřené válečky s drobounkými hroty, které mají sloužit k prokrvení pleti. Ty totiž vytvářejí na pleti mikroskopické ranky, které se mohou velmi snadno a velmi nepříjemně zanítit. Proto odborníci před podobnými přístroji na domácí použití důrazně varují.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Natálie Grossová roste do krásy! Mladá zpěvačka předvedla postavičku v bikinách

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal