Co by dermatolog na svou pleť nikdy nepoužil? Řiďte se jeho radami

Krása 22. ledna 2018 | 10:37 — Monika Moorová
Chcete mít krásnou a svěží pleť? Zkuste se řídit radami odborníků. Jak potvrzují dermatologové, méně je někdy více. Pokud máte problematickou pleť, platí to několikanásobně.
Další 2 fotografie v galerii
Nikdy nepodceňujte péči o pleť / Shutterstock

Často střídáme množství kosmetických přípravků s vidinou, že nejnovější a nejdražší produkty nám zaručí tu nejkrásnější pleť. Není to pravda. Jestli právě vy hledáte svou cestičku k vysněné krásné pleti, pak si přečtěte, co by si dermatolog na svou pleť nikdy nedal.

Chemické peelingy a drsné přípravky

Někdy se domníváme, že čím více přísad má kosmetický produkt napsáno na obalu, tím je lepší a kvalitnější. Podle odborníků je to velká chyba. Příliš chemie nikdy není žádnou výhrou.

Dermatologové rovněž varují před drsnými čistícími kosmetickými produkty, kterými si více ublížíte, než prospějete. Často vedou k silnému podráždění, zarudnutí, a v těch horších případech i k trvalému poškození pleti.

Jak se nežádoucím následkům vyhnout? Na domácí použití zvolte spíše přírodní peelingy a produkty jemné k vaší pokožce. Zkuste si například udělat peeling z ingrediencí, které máte v kuchyni.

Stop houbě

Houby na sprchování důvěrně známe všichni. Odborníci je nedoporučují používat na pokožku obličeje. Pokožka na obličeji je mnohem jemnější, než na těle a můžete ji snadno poškrábat a podráždit. V horším případě si na pleť přenesete nejrůznější bakterie, které se v houbách vyskytují a čekají na příležitost, jak se například usadit se ve vašem oku či ústech.

Nic, co dělá ranky

Dermatologové se chytají za hlavu, když vidí v prodeji různé elektrické a ruční "masážní" přístroje opatřené válečky s drobounkými hroty, které mají sloužit k prokrvení pleti. Ty totiž vytvářejí na pleti mikroskopické ranky, které se mohou velmi snadno a velmi nepříjemně zanítit. Proto odborníci před podobnými přístroji na domácí použití důrazně varují.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova drogou

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Na skok do Německa: Gastrovíkend s vůní neodolatelných...

Pěšky, na kole nebo na laně? Na Kružberku si užije opravdu...

Krušné hory: Skiareál Klínovec lyžařům letos nabídne...

Na letištích i v letadlech na vás číhají miliony bakterií....

Zavřít reklamu