Péče o pleť je důležitá i v zimě. Na co si dát pozor a kde se dopouštíme největších chyb?

Krása 14. února 2018 | 09:51 — Monika Moorová
Během letních měsíců se na nás ze všech stran valí články o důležitosti péče o vlastní pleť především kvůli ostrému slunečnímu záření. V zimě chodíme z větší části zahalené, je tedy vhodné tyto měsíce využít k regeneraci pleti a přípravě na opětovné letní slunění.
Další 4 fotografie v galerii
Během zimních měsíců často dochází k zanedbávání péče o pleť / Shutterstock

Je pravdou, že naše pleť zažívá největší nápor v létě, kdy je mnohdy nadměrně vystavována ostrému slunci. Většina žen v tomto období zcela automaticky sáhne po hydratačních krémech a pleť pravidelně čistí. Během zimních měsíců však často péči o pleť zanedbáváme. Ale i v zimě naše pleť trpí, a to v důsledku rychlého a častého střídání teplot, mrazivému větru, ale i občasnému ostrému horskému slunci.

Na co si v zimě dát pozor?

Pokožka je proto vysušená, náchylná k praskání a tvorbě šupin. U některých žen se zase setkáváme se zarudnutím tváří a nosu. Díky domácímu vytápění a horkým koupelím dochází k dehydrataci, jejímž důsledkem může být ztráta elastičnosti a následné rychlejší stárnutí pleti, zvýšená tvorba vrásek a popraskané podkožní žilky. Mnohačetné vrstvy oblečení způsobují neprodyšnost, v důsledku čehož pokožka hrubne a ztrácí na svěžesti. Olizujete si v zimě rty? Děláte velkou chybu!

Největší chyby

Nejrozšířenější chybou je nedostatečná hydratace ať už vnější tak i vnitřní. Ženy sice používají krémy, ty ale většinou neobsahují dostatečné množství tukových látek (ceramidy, cholesterol, rostlinné oleje), které jsou pro hydrataci zcela klíčové. Je tedy lepší sáhnout po hutnějších a tučnějších krémech. Vzhledem ke zvýšené koncentraci smogu v ovzduší je důležité sledovat také množství antioxidantů v pleťových krémech. Ošetřovat pleť bychom měly minimálně dvakrát denně.

Co se nevyplatí podceňovat?

Zcela klíčový je také podklad pod  make-up a pravidelné nanášení pleťové masky. Pokud jedeme na hory nebo předpověď hlásí slunečné počasí, je nutné použít ochranný faktor. „Zimní pokožka“ odvyklá na sluníčko trpí zvýšenou citlivostí a snadněji dojde k jejímu spálení. Zapomínat bychom neměly také na pitný režim. V zimě v důsledku nižších teplot nedochází tak často k přehřívání organismu, tudíž netrpíme žízní a tak pijeme méně, což pleti rozhodně neprospívá.    

Chraňte rty

Rty a ruce jsou další kritickou oblastí. Používání rtěnky nebo lesku je v mrazech naprosto nedostačující. Kůže na rtech je totiž velmi tenká a navíc neobsahuje mazové žlázy, a tak si se zimou sama neporadí. Popraskaným rtům zabráníte vazelínou nebo ochranným balzámem, který je nutné nanášet několikrát denně. Věděly jste, že rakytníkový olej je výborný pomocník v péči o vaši krásu?

Nezapomeňte na ruce

Nutná je také správná péče o ruce. Základem jsou teplé rukavice, pokaždé když vyjdete na mráz. Vysušeným prstům a polámaným nehtům zabráníte pravidelným používáním výživných krémů s ureou nebo bambuckým máslem. Hydrataci a vláčnou a pružnou pokožku můžete ještě podpořit peelingem a olejíčkem, který budete nanášet alespoň jednou za dva týdny.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Stonehenge má menšího bratříčka. Kdo postavil tajemný, kamenný kruh v Drombegu?

Stonehenge má menšího bratříčka. Kdo postavil tajemný,...

Toužíte po šlechtickém titulu? Navštivte některý z...

Pár věcí za které na dovolené ušetříte, ale budete toho...

Ráj turistů a rybářů. To je vstupní brána do Žďárských...

Při pronájmu auta v zahraničí můžete pořádně prodělat,...

Na horách nemusíte pouze lyžovat. V kraji seriálu Doktor...

Zavřít reklamu