Tipy na vlhčené přírodní ubrousky bez nebezpečných chemikálií

Krása 16. března 2018 | 08:17 — Monika Moorová
Očekáváte od vlhčených ubrousků perfektní odlíčení, žádné chemikálie a pouze přírodní látky? Připravte si je doma. Domácí vlhčené ubrousky vám navíc ušetří plno peněz.
Další 1 fotografie v galerii
Vyrobit si můžete ubrousky na odličování obličeje, ale pokud máte miminko, můžete je použít i na utírání zadečku při přebalování / Shutterstock

Vlhčené ubrousky jsou šikovným pomocníkem například při odličování či delším cestování. Používáte rádi vlhčené ubrousky k odličování či k péči o miminko?

Jenže klasické vlhčené ubrousky obsahují syntetické tenzidy, konzervanty a parfemace, které přispívají k podráždění pokožky tím, že narušují přirozený ochranný kožní film a hubí i prospěšné mikroorganismy.

Pokud se vlhčených ubrousků nechcete vzdát a již vás nebaví jejich věčné nakupování, pak si je můžete vyzkoušet sami vyrobit. Výroba domácích vlhčených ubrousků je velice snadná a navíc víte, které přípravky jste k jejich výrobě využili. 

Co budete potřebovat?

  • 1 role papírových utěrek
  • 2 šálky převařené destilované vody
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 5 kapek tea tree oleje

Postup

Roli kuchyňských utěrek rozřízněte na polovinu (druhou půlku si schovejte na příště).
Vložte do příhodné uzavíratelné nádoby a zalijte mixem vody a olejů. Nechte nasáknout, zaklapněte víčko a otočte vzhůru nohama, aby se tekutina dostala úplně všude.
Po půl hodině otočte zpět a vytáhněte lepenkový střed.

Ubrousky uchovávejte zavřené, ať nevyschnou. Používat je můžete maximálně 5-7 dní. Pak si udělejte novou várku. Nenamáčejte příliš mnoho ubrousků. Dlouho namočené ubrousky díky tomu, že se jedná o přírodní směs, mohou trošku zatuchnout.

S ingrediencemi můžete experimentovat podle libosti a nálady. Zkuste do směsi přidat různé bylinky. Použít můžete i jakýkoliv jiný kvalitní rostlinný olej, třeba olivový. Potěšíte tak svou pleť i svou peněženku. Když jsme u té hygieny, víte, kde se vám ubrousky budou nejvíce hodit? Čtěte více.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Janků se na dovolené v Beskydech: Nenalíčená a v gumákách

Vylezla vám kostice u podprsenky? Triky, jak se to dá ještě...

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...

Je čas švestek. Víte, kdy je správný čas na jejich...