Trápí vás popraskané paty? Mrkněte, co vám zaručeně pomůže

Krása 21. září 2018 | 09:36 — Monika Moorová
Jak se problému ztvrdlých pat vyhnout? Musíte myslet dopředu. Prevence je vždy tím nejlepším řešením a není tomu jinak ani v tomto případě. Na ztvrdlé paty ale pomohou i babské rady a ingredience z vaší spižírny. 
Další 4 fotografie v galerii
Tvrdé a popraskané paty jsou nejen kosmetickou, ale i velmi bolestivou záležitostí / Depositphotos

Základem je odumřelou kůži pravidelně odstraňovat pemzou, pilníkem, nebo si rovnou zajít na pedikůru, kde se o vaše paty postarají vskutku královsky. Pemza je sice nejrozšířenějším nástrojem v boji proti tvrdé kůži, ale může způsobovat malé praskliny, které se mohou zanítit. Kovové nebo skleněné pilníky jsou tudíž mnohem vhodnější metodou. Když si nohy předtím na nějakou dobu naložíte do teplé vody, bude procedura mnohem efektivnější.

Odstraněním odumřelé kůže ale cesta k hebkým patám pouze začíná. Chodidla je nutné hlavně pravidelně hydratovat, k čemuž vám poslouží jak speciálně vyvinuté krémy, tak ale i suroviny, které možná máte doma v lednici, spižírně nebo lékárničce.

Jedlá soda 

Koupel v lavoru s teplou vodou a třemi lžícemi jedlé sody působí na tvrdou kůži skvěle. Zbaví kůži odumřelých buněk a navíc působí antibakteriálně. Udělejte si koupel ještě před procedurou s pemzou nebo pilníkem a uvidíte, jak vám pak obrušování půjde snadněji. Chodidla pak namažte například vazelínou. Zaměřte se na vaše nohy. Jejich péče o vás prozradí více, než byste si přáli. Čtěte více

Citronová lázeň

hodidlům prospěje i koupel v teplé vodě s půl hrnkem citronové šťávy, lžící soli a třemi lžičkami růžové vody. Když přidáte i dvě lžíce glycerinu, krásně vám kůže na patách změkne. Po dvaceti minutách nohy z vody vyndejte a opláchněte.

Kokosový olej

Je to všemocný „lék“ snad na všechno. Hydratuje pleť, dodává lesk vlasům, zbaví vás kruhů pod očima a také skvěle funguje v boji proti tvrdým patám. Důležitá je však pravidelnost. Nohy mažte každý večer a pro větší účinek je před spaním zabalte do ponožek nebo potravinové fólie.

Sádlo 

Je levnější variantou kokosového oleje. Chodidla znatelně promastí, jen budete ráno vonět jako něco, se by se dalo namazat na chleba s cibulí. Více si o tom, jak sádlo můžeme využít pro naše zdraví, přečtěte zde.

Tvaroh

Místo kokosového (nebo i olivového) oleje či sádla můžete použít i tvaroh. Při této proceduře však bude mikrotenový sáček a ponožky nutností. Namažte po koupeli a broušení chodidla tlustou vrstvou tvarohu, zabalte do sáčku, oblečte si ponožky a jděte spát. Ráno neuvěříte svým očím, jak hebké nohy budete mít. Jen se připravte na nepříjemný odér.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Krásná Petra Svoboda si oblíbila HairConturing. I ona podlehla žhavému trendu letošní sezony

Pořizujte si pejska? Máme pár rad do začátku

Úložné prostory pod stropem aneb ani centimetr nazmar

Víte, že rozdíl mezi otěruvzdorným a omyvatelným nátěrem...

Přivítejte jaro veselými květináči vyrobenými z PET lahví

Zapáchá vašemu pejskovi z tlamy? Může mít i vážný...

Nastěhoval se k vám krtek? Máme pár triků, jak jej dostat ze...

Zavřít reklamu