Plastická operace nosu: Rozmar, nebo skvělé řešení?

Krása 06. dubna 2019 | 12:51 — Ilona Cílková
Příroda nadělila každému dle svého uvážení a dokonalý vzhled by rozhodně neměl být první věcí, za kterou se ženeme. V některých případech však může příliš velký nebo kuriózně tvarovaný nos způsobovat i řadu psychických problémů.
Další 4 fotografie v galerii
U plastické operce nosu je výsledek vidět na první pohled / Shutterstock

Nos je dominantou obličeje a pokud je jiný, než se v dané kultuře považuje za normál, každý si toho všimne. Když si vás ale vezme do rukou zkušený chirurg, po velkém či křivém nosu nezůstane ani památka a okolí bude jen marně tápat, proč najednou vypadáte tak skvěle. Plastická operace tedy není rozmarem, ale skvělým řešením, jak začít žít plnohodnotný život.

U koho operovat?

Kosmetický efekt operace je velmi výrazný v případě, že se jedná o osobu s neúměrně velkým či asymetricky tvarovaným nosem. Okolí si tak změny všimne na první pohled, i když není schopno určit, co se vlastně změnilo. Operace je vhodná i pro pacienty, kteří mají nos sice menší, ale s výrazným bambulovitým hrotem. Pro podstoupení operace je také nutné být v dobrém zdravotním stavu.

Jak operace probíhá

Především se ke každému pacientovi přistupuje individuálně. Neexistuje ideální nos, který se aplikuje na všechny. Výsledný efekt nesmí změnit identitu operovaného, což zkušený chirurg díky správnému postupu dokáže zajistit. Při některých operacích se musí zasáhnout do kostry nosu, ale někdy je operována pouze měkká část, tedy hrot nosu. Operace se provádí v celkové anestezii.

Před každou operací také proběhne konzultace pacienta s lékařem, který bude zákrok provádět. Společně se dohodnete na tom, jak bude chirurg postupovat a často vám i v počítačové simulaci ukáže, jak bude výsledný efekt vypadat.

Operace nosu nebolí

Ač se to může zdát neuvěřitelné, plastická operace nosu nebolí. Jedinou nepříjemností je to, že se do nosu zavádí tampony, kvůli kterým musíte alespoň 14 dní dýchat ústy. U citlivějších osob se mohou vyskytnout modřiny či otoky, ty ovšem zanedlouho zmizí. Rovněž se na nos přiloží sádra, kterou musí pacient dva týdny nosit.

Změna je okamžitá

Pokud nad touto operací váháte, rozhodně si dopředu domluvte schůzku klidně s několika klinikami. Nos je nejvýraznější část obličeje a jen zkušený chirurg vám dokáže nos upravit tak, že ani sami nepoznáte, proč jste najednou tak krásní, svěží, jiní a přitom stejní. (Dále čtěte: Trápí vás ucpaný nos? Zkuste geniální techniku, která okamžitě zabere).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

Léčivou bylinku, která pomáhá na nervy, diabetes či astma,...

Jak snadno vypeckovat třešně a zbavit je červů. Díky...

Zahrada ve svahu je velká výzva. Když ale dodržíte několik...

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Zavřít reklamu