Chcete se zbavit vrásek nebo nadměrného pocení? Existuje velmi rychlá a jednoduchá metoda

Krása 11. dubna 2019 | 10:01 — Anna Novotná
Trápí vás vrásky na čele nebo jinde ve tváři? Existuje velmi jednoduchá a nenáročná metoda, která vám dopřeje mladistvý vzhled. Znáte botulotoxin? Ten dokáže vyřešit nejen problém s mimickými vrásky, ale také problém s nadměrným pocením.
Další 4 fotografie v galerii
Aplikace botulotoxinu patří v současném kosmetickém odvětví k jedné z nejúčinnějších metod na odstranění vrásek / Shutterstock

Botulotoxin se používá v medicíně jako léčebný prostředek. V estetické dermatologii se roztok botulotoxinu typu A v kosmetické formě ve velké míře využívá k odstranění mimických vrásek, ke zvednutí koutků úst, ale také k odstranění nadměrnéhopocení.

Aplikace botulotoxinu patří v současném kosmetickém odvětví k jedné z nejúčinnějších metod na odstranění vrásek. Pomáhá také v boji proti migréně či nadměrnému pocení. Estetická dermatologie využívá botox jako rychlou a téměř bezbolestnou metodu, která vyhladí mimické vrásky jako mávnutím kouzelného proutku.

Účinná látka botoxu je botulotoxin typu A. Ten způsobí to, že nervová zakončení přestanou přenášet podněty do mimických svalů. Ty se nehýbou a vrásky tím pádem mizí. 

Botoxu se nemusíte bát

Botoxu se rozhodně nemusíte bát. Nejdříve byl používán v očním lékařství a neurologii a až následně byly zjištěny jeho skvělé výsledky při potlačení mimických vrásek a odstranění pocení. "Botulotoxin typu A zjednodušeně způsobí to, že sval zůstane relaxovaný, nestahuje se, protože se neuvolňuje mediátor acetylcholin. Ten jen přenáší informaci od nervového receptoru ke svalovému vláknu a nese povel ke stahu. To znamená, jestliže je na receptoru navázaný BTX a tím zabrání vyplavení mediátoru acetylcholinu tak nedostane svalové vláknu povel ke stažení a sval zůstane relaxovaný a proto se např. čelo jako kouzlem vyhladí," prozradila nám MUDr. Miroslava Pelechová, která je primářkou prestižního pracoviště nejvyšší úrovně.

"Korekce mimických vrásek botulotoxinovými injekcemi je oblíbená u žen i mužů různých věkových skupin. Je to metoda velmi rychlá, jednoduchá a s minimální dobou hojení. Provedení tohoto zákroku je pro pacienta velmi snadné a rizika nežádoucích účinků jsou naprosto minimální, pokud aplikaci provádí erudovaný odborník, tedy lékař," dodala MUDr. Miroslava Pelechová.

Nejčastější místa aplikace botulotoxinu

Botulotoxin se používá zejména na čele, mezi obočím u kořene nosu a v okolí očí zejména u zevních očních koutků. Dá se použít i na některé typy vrásek na krku. Botox dokáže také odstranit pomerančovou kůži na bradě nebo snížit linii úsměvu, který odhaluje dásně.

Sbohem nadměrné pocení

Pokud vás trápí propocené koláče na košili, botox je pro vás skvělým řešením. Kvalifikovaný lékař vám vpíchne botox do podpaží, dlaně nebo kamkoliv, kde trpíte nadměrným pocením a je po problému. Jde o ambulantní zákrok s lokální anestezií.

Jak ošetření probíhá?

Botulotoxin se aplikuje tenkou inzulinovou stříkačkou a jehličkou do mimických svalů v místě vrásek, které chceme vyhladit. Ošetření trvá půl hodiny a účinek je vidět do týdne.

Jak dlouho efekt vydrží?

Působení botoxu v boji proti vráskám trvá asi půl roku, po této době je možné zákrok opakovat. Po opakovaných aplikacích se efekt prodlužuje, protože si naše mimika zvykne na klidnější projevy. Účinky vpichu proti nadměrnému pocení vydrží přibližně 9 týdnů.

Kolik to stojí?

Cena za korekce mimických vrásek botulotoxinem je na renomovaných klinikách přibližně stejná. Rozhodně nedoporučujeme šetřit a shánět aplikaci botoxu na slevových portálech nebo v kosmetických salonech bez lékaře. Botulotoxin je totiž bezpečný jedině v případě, že je podáván zkušeným lékařem!  

  • Čelo a glabela od 5 000.
  • Glabela (oblast mezi obočím) od 3 600.
  • Vranní stopy (vrásky při zevních koutcích očí) od 4 400.

Pokud chcete, můžete samozřejmě zničit vrásky na více lokalitách současně.

Řešení nadměrného pocení pomocí nitrokožní aplikace botulotoxinu dle spotřeby materiálu. Počítejte, že zaplatíte minimálně 10 000 Kč.

Mýty o botulotoxinu

O botulotoxinu koluje celá řada mýtů, a to především neodborné aplikaci. V případě správné aplikace botulotoxinu se může klientka těšit na odpočatý obličej a mladistvý vzhled, nikoliv strnulý či udivený výraz. Pojďme se nyní podívat na nejčastější mýty, které jste možná i vy o botoxu slyšeli.

Po aplikaci ztratím mimiku a budu vypadat nepřirozeně - záleží na množství aplikované látky a místě aplikace, i přes botulotoxin může být schopen člověk používat mimiku, sice omezeně, ale pokud se dostane do rukou odborníka, může vypadat naprosto přirozeně.

Botox je nebezpečný jed – ano, jedná se o produkt bakterie, ale aby uškodil, tak by musel být podán v několikanásobně vyšších dávkách, než se používá v estetické dermatologii.

Jak jednou začnu, nemohu skončit – tak to v žádném případě není pravda. Pokud bude klient z nějakého důvodu nespokojen, tak se nemusí bát zhoršení po odeznění účinku do horšího stavu, než byl před aplikací. Vzhledem k tomu, že účinek botulotoxinu klesá, tak se opět navrací funkce svalových skupin a postupně dojde k normálnímu stavu. Jde spíše o to, že klienti si zvyknou vypadat lépe, a proto se jim nelíbí následné vrásky.

Může mi spadnout obočí – vyberte kvalifikovaného lékaře a není se čeho bát. Pokud je botulotoxin správně píchnut, tak k této reakci nedojde. Vždy záleží na místě aplikace a dále pak nesmí být použita látka, která nevyhovuje normám. Proto je výběr odborníka a pracoviště, kde si necháte botulotoxin aplikovat, opravdu klíčový. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Mise vesmírné společnosti Rocket Lab skončila fatálním neúspěchem. Raketa byla ztracena i s nákladem za miliony dolarů

Léčivou bylinku, která pomáhá na nervy, diabetes či astma,...

Jak snadno vypeckovat třešně a zbavit je červů. Díky...

Zahrada ve svahu je velká výzva. Když ale dodržíte několik...

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Zavřít reklamu