Hubněte efektivně. Tipy, jak budete štíhlá do plavek již dnes

Krása 13. dubna 2019 | 09:09 — Monika Moorová
Pokud chcete vypadat v plavkách co nejlépe, je nejvyšší čas zapracovat na své figuře. Když budete dodržovat pár zásad, výsledek se určitě dostaví. Chce to jen pevnou vůli a silné odhodlání.
Dalších 5 fotografií v galerii
Plavková sezona se pomalu blíží / Shutterstock

Plavková sezona se pomalu blíží a řada žen se už teď děsí pohledů na své tělo. Nezoufejte, máme pro vás několik tipů, které vám pomohou vaši postavu opět pěkně zformovat.

Snídaně je základ

Při cestě za lepší postavou je důležitý nejen aktivní pohyb, ale také vhodná úprava jídelníčku. Již naše babičky říkaly: "Snídani sněz sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli". Samozřejmě přesné dodržování tohoto pořekadla by vedlo k hladovění a jojo efektu. Pravdou je, že pořádná a vyvážená snídaně je každodenním povinným základem. Večeře by zato měla být jen lehká a obsahovat pouze 20 % veškerého energetického denního příjmu. Vždy je dobré si pamatovat, že sacharidy bychom měly konzumovat spíše dopoledne a večer kombinovat malé množství sacharidů s bílkovinami. Poslední jídlo bychom měly mít 3 hodiny před ulehnutím.

Hubněte efektivně

K získání vytoužené postavy však nestačí pouze upravit jídelníček, ale také začít žít aktivně. Je také důležité vědět, že pouze sportem se nehubne. Sport zpevňuje, formuje, ale bez úpravy stravy většinou nedochází k žádoucímu úbytku kilogramů. Obecně platí, že kdo se více hýbe, může si ve stravě více dovolit, než ten který nedělá skoro nic. Pokud chcete sportem především hubnout, nejlepší na spalování tuků je kardiocvičení (běh, rychlá chůze, rotoped). Výhodou kardiocvičení je, že začnete spalovat tuky již po dvaceti minutách tréninku. Důležité také je hlídat si optimální tepovou frekvenci. Pokud cvičení příliš přepálíte, stane se, že se již tolik nespalují tuky, ale výrazněji cukry, a hubnutí tak není efektivní.

Poznejte svoji tepovou frekvenci

Samozřejmě, ne každý si umí počítat svojí tepovou frekvenci. Pomůckou vám tedy může být, pokud jste již tak udýchané, že nedokážete říct souvisle pár slov a lapáte po dechu, měly byste trochu ubrat, protože se tělo dostává do procesu, kdy si skoro nebere tuky jako zásadní zdroj energie, ale cukry a v tomto stavu pak nehubnete tak efektivně. Pokud vlastníte měřič tepové frekvence, je ideální držet se v přibližném rozmezí 65 až 75 % nastavené tzv. maximální tepové frekvence. Pro trénovanější osoby to může být i rozmezí do 85 % maximální tepové frekvence. Dámy, také nezapomínejte, že by se po cvičení nemělo minimálně jednu hodinu jíst, protože tělo stále spaluje energii.

Dynamické tvarování postavy

Chcete-li mít krásně vytvarovanou postavu, doporučují odborníci spíše silový trénink, který zrychlí váš metabolismus a krásně vytvaruje a zpevní tělo. Jde například o obměňující se jednoduché, funkční pohyby, které jsou prováděny s vysokou intenzitou. Děláte tak kupříkladu sedy lehy, kliky či skáčete přes švihadlo.

Pro zdravé a trvalé hubnutí je ideální pravidelně a vyváženě jíst. Vše pak kombinovat s aktivním pohybem nejlépe třikrát týdně. Pokud nemáte čas si zajít zacvičit, zapojte do denního programu alespoň 40 minut svižné chůze. Uvidíte, že na prvním sluníčku už se nebudete stydět do plavek svléknout. (Dále čtěte: Chcete konečně natrvalo zhubnout? S navýšením této složky v potravě se vám to povede).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana neskutečný zážitek

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Zavřít reklamu