Jak vybrat ten správný make-up pro vaši pleť

Krása 21. dubna 2019 | 10:28 — Monika Moorová
Z množství druhů make-upu je potřeba si vybrat takový, který bude ladit s vaším typem pleti, ale také s ročním obdobím, během kterého ho budete používat.
Další 3 fotografie v galerii
Make-up umí nejen potlačit drobné nedokonalosti pleti, ale v zimě i chrání pokožku. / Shutterstock

Dokonalý make-up může váš vzhled výrazně změnit k lepšímu. Jenže, jak si vybrat v záplavě výrobků ten správný? Vězte, že výběr není pouze o správném odstínu, ale také o textuře a složení. Je lepší tekutý, krémový, pěnový, pudrový nebo v tyčince? Řídit se musíte nejen odstínem, ale i typem pleti. Naučte se vybrat si dokonalý make-up, vhodný právě pro vás.

Správný make-up je tím nejlepším pomocníkem a ochráncem pleti, jakého si jen můžete přát. Již dávno neplatí, že pleti škodí. Pravý opak je pravdou. Make-up opticky zlepšuje pokožku ihned po nanesení a jeho nošení přináší dlouhodobé benefity. Vytváří totiž bariéru mezi pletí a okolním prostředím plným prachu, UV paprsků a dalších pro kůži nepříznivých látek a zároveň díky obsahu aktivních ingrediencí zlepšuje pokožku podobně jako krém. Jaký make-up se hodí pro vaši pokožku?  

Tekutý

Je nejčastěji používaným make-upem díky snadné aplikaci a nanášení. Existují různé druhy tekutých make-upů vhodných pro různé typy pleti. Pro suchou pleť je vhodnější make-up, jehož základní složkou je olej. Naopak pro smíšenou a mastnou pleť se více hodí make-up na vodní bázi.

Matující make-up

Je ideální pro mastnou nebo smíšenou pleť, po vstřebání se změní v jemný pudr a zmatní nežádoucí lesklá místa, aniž by však pleť vysušoval. Po jeho aplikaci proto většinou již není třeba nanášet pudr. 

Liftingový

Je vhodný pro starší pleť, protože vypíná pokožku a vyhlazuje vrásky. Pleť tak působí mladším a svěžím dojmem. Make-up s liftingovými účinky pokožku opticky rozzáří a zpevní.

V tyčince

Tento druh make-upu je vhodnější spíše jako korektor. Docílíte jím extra krytí a sjednocení, čím je make-upový filtr výraznější tím se více hodí jako večení líčení či na focení.

Krémový

Jsou velmi těžké a taky mastné pro většinu typů pleti. Proto se hodí jedině na suchou pleť. Vytváří silnější filtr a výborně kryjí.

Hydratační

Je vhodný pro každý typ pleti, zvláště v zimním období, kdy je citlivá pokožka obličeje zatěžována vnějšími vlivy jako je mráz či naopak suché prostředí vytápěných místností. Hydratační make-up zvlhčuje a dodává pečující složky.

Pudrový

Pudrový make-up se hodí především pro majitelky krásné pleti, které se nemusejí moc líčit. Tento druh make-upu pleť spíše sjednotí než že by byl krycí. Vhodný je spíše pro mastnou pleť.

Pěnový

Něco mezi tekutým a krémovým make-upem. Tenhle druh je jemný, nadýchaný a příjemně se s ním pracuje. Navíc vyhovuje všem typům pleti. Zcela ideální je pro starší pleť.

Minerální

Minerální make-upy jsou vyráběny z minerálů, které vytvářejí make-up lehkým a šetrným způsobem a pleť nechávají dýchat, ale většinou méně kryjí. Hodí se pro všechny typy pleti a mají většinou formu sypkého pudru, někdy i tekutého make-upu.

Voděodolný

Najdete jej v nejrůznějších podobách, ale stejně jako u jiných voděodolných líčidel je třeba pro jeho odstranění speciálních odličovacích prostředků. Zajistí dokonalý vzhled nejen na horách, při slavnostních příležitostech, ale i při koupání. (Dále čtěte: Toužíte po dokonalém make-upu? Stačí pár jednoduchých změn v líčení).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Jak pomocí levandule odpudit komáry a moly i mravence

Jak vyleštit zašlý porcelán, abyste mu neuškodili? S těmito...

Akvárium ocení nejen alergici. Stane se ozdobou každého...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes?

Malý noční hmyz ničí koberce, textil i nábytek. Jak se...

Zavřít reklamu