Jak vybrat ten správný make-up pro vaši pleť

Krása 21. dubna 2019 | 10:28 — Monika Moorová
Z množství druhů make-upu je potřeba si vybrat takový, který bude ladit s vaším typem pleti, ale také s ročním obdobím, během kterého ho budete používat.
Další 3 fotografie v galerii
Make-up umí nejen potlačit drobné nedokonalosti pleti, ale v zimě i chrání pokožku. / Shutterstock

Dokonalý make-up může váš vzhled výrazně změnit k lepšímu. Jenže, jak si vybrat v záplavě výrobků ten správný? Vězte, že výběr není pouze o správném odstínu, ale také o textuře a složení. Je lepší tekutý, krémový, pěnový, pudrový nebo v tyčince? Řídit se musíte nejen odstínem, ale i typem pleti. Naučte se vybrat si dokonalý make-up, vhodný právě pro vás.

Správný make-up je tím nejlepším pomocníkem a ochráncem pleti, jakého si jen můžete přát. Již dávno neplatí, že pleti škodí. Pravý opak je pravdou. Make-up opticky zlepšuje pokožku ihned po nanesení a jeho nošení přináší dlouhodobé benefity. Vytváří totiž bariéru mezi pletí a okolním prostředím plným prachu, UV paprsků a dalších pro kůži nepříznivých látek a zároveň díky obsahu aktivních ingrediencí zlepšuje pokožku podobně jako krém. Jaký make-up se hodí pro vaši pokožku?  

Tekutý

Je nejčastěji používaným make-upem díky snadné aplikaci a nanášení. Existují různé druhy tekutých make-upů vhodných pro různé typy pleti. Pro suchou pleť je vhodnější make-up, jehož základní složkou je olej. Naopak pro smíšenou a mastnou pleť se více hodí make-up na vodní bázi.

Matující make-up

Je ideální pro mastnou nebo smíšenou pleť, po vstřebání se změní v jemný pudr a zmatní nežádoucí lesklá místa, aniž by však pleť vysušoval. Po jeho aplikaci proto většinou již není třeba nanášet pudr. 

Liftingový

Je vhodný pro starší pleť, protože vypíná pokožku a vyhlazuje vrásky. Pleť tak působí mladším a svěžím dojmem. Make-up s liftingovými účinky pokožku opticky rozzáří a zpevní.

V tyčince

Tento druh make-upu je vhodnější spíše jako korektor. Docílíte jím extra krytí a sjednocení, čím je make-upový filtr výraznější tím se více hodí jako večení líčení či na focení.

Krémový

Jsou velmi těžké a taky mastné pro většinu typů pleti. Proto se hodí jedině na suchou pleť. Vytváří silnější filtr a výborně kryjí.

Hydratační

Je vhodný pro každý typ pleti, zvláště v zimním období, kdy je citlivá pokožka obličeje zatěžována vnějšími vlivy jako je mráz či naopak suché prostředí vytápěných místností. Hydratační make-up zvlhčuje a dodává pečující složky.

Pudrový

Pudrový make-up se hodí především pro majitelky krásné pleti, které se nemusejí moc líčit. Tento druh make-upu pleť spíše sjednotí než že by byl krycí. Vhodný je spíše pro mastnou pleť.

Pěnový

Něco mezi tekutým a krémovým make-upem. Tenhle druh je jemný, nadýchaný a příjemně se s ním pracuje. Navíc vyhovuje všem typům pleti. Zcela ideální je pro starší pleť.

Minerální

Minerální make-upy jsou vyráběny z minerálů, které vytvářejí make-up lehkým a šetrným způsobem a pleť nechávají dýchat, ale většinou méně kryjí. Hodí se pro všechny typy pleti a mají většinou formu sypkého pudru, někdy i tekutého make-upu.

Voděodolný

Najdete jej v nejrůznějších podobách, ale stejně jako u jiných voděodolných líčidel je třeba pro jeho odstranění speciálních odličovacích prostředků. Zajistí dokonalý vzhled nejen na horách, při slavnostních příležitostech, ale i při koupání. (Dále čtěte: Toužíte po dokonalém make-upu? Stačí pár jednoduchých změn v líčení).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Chystáte se do Chorvatska? Navštivte malebné jachtařské...

Zavřít reklamu