Mějte v létě krásné nohy: Recept na domácí depilaci za pár korun

Krása 23. června 2019 | 19:19 — Monika Moorová
V současné době se stává velmi populární depilace cukrovou pastou. Nemusíte za ni utrácet stovky v salonech, zvládnete si ji hravě vyrobit doma. Připravili jsme pro vás pár rad, jak na to.
Dalších 5 fotografií v galerii
Samotné používání cukrové pasty je velmi jednoduché / Shutterstock

Nebaví vás každodenní krocení porostu žiletkou a chtěla byste vyzkoušet metodu, která má dlouhodobější efekt? Připravte si cukrovou pastu.

Co budete potřebovat?

  • 2 hrnky obyčejného bílého cukru (krystal, písek)
  • ¼ hrnku citrónové šťávy (lze použít i kyselinu citrónovou)
  • ¼ hrnku vody
  • větší hrnec, vařečku a dózu, ve které směs budeme uchovávat

Jak na to

  • Smíchejte všechny tři připravené ingredience v hrnci a dejte na plotnu. Raději použijte větší hrnec, protože ve chvíli, kdy se směs začne přivádět k varu, hodně bublá a může vám vytéct z hrnce ven.

  • Za stálého míchání přivedete směs k varu. V tento moment ztlumte oheň na minimum a nechte za občasného promíchávání pozvolna zhoustnout a barvu ztmavnout do zlatavé barvy. Od ztlumení ohně může tato pozvolná fáze trvat (v uvedeném množství dvou hrnků cukru) přibližně 20 minut. 
  • Vypněte sporák a nechte směs trošku vychladnout. Poté přelijete cukrovou pastu do připravené nádoby. Skvěle se dá použít cokoliv, co snese rozehřívání v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, například kosmetické kelímky k tomu určené nebo dobře poslouží i uzavíratelná dóza na jídlo. Pastu v ní můžete poté skladovat v lednici nebo mrazáku a stejně tak je možné před depilací krabičku vložit do mikrovlnky a cukrovou pastu rozehřát.

Jak správně aplikovat?

Způsoby aplikace jsou dva. Z malého množství mírně ohřáté hmoty si můžete udělat kuličku, kterou zpracujete jako plastelínu a pak s ní jezdíte po odmaštěné kůži nahoru a dolů a depilujete. Je to nenáročné, ale nepříliš výkonné.

A nebo si menší množství depilační cukrové pasty vetřete proti směru růstu chloupků a pak plátky strháváte po jejich směru (pomoci mohou depilační proužky).

Úspěšnost záleží na šikovnosti a hlavně na délce chlupů. Příliš dlouhé a příliš krátké cukrová pasta nepřichytí. Po depilaci pokožku řádně umyjte. První pokusy se většinou nezdaří a člověk je ulepený až po uši, ale když si spočítáte cenu cukru, citronu a halířové náklady na energii, pak je porovnáte s hotovými cukrovými pastami, tak to za tu trochu snahy při učení stojí. Navíc metoda je v porovnání s voskem či depilačními strojky mnohem méně bolestivá. Triky, které vám usnadní domácí depilaci. Čtete více.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dle vědců stojíme na samém pokraji hromadného vymírání druhů

Kyselina citronová je malý zázrak, který účinně vyčistí...

Je vaše prádlo zašedlé? Zapomeňte na chemická bělidla a...

Hledáte rychlé a levné řešení, jak oplotit vaši zahradu?...

Začala vaše kočka doma značkovat? Víme, jak si s tím...

Kupí se vám v zimě doma popel? Nevyhazujte jej, má v...

Víte, jaké významné pozitivní účinky na lidský organismus...

Zavřít reklamu