Mějte v létě krásné nohy: Recept na domácí depilaci za pár korun

Krása 23. června 2019 | 19:19 — Monika Moorová
V současné době se stává velmi populární depilace cukrovou pastou. Nemusíte za ni utrácet stovky v salonech, zvládnete si ji hravě vyrobit doma. Připravili jsme pro vás pár rad, jak na to.
Dalších 5 fotografií v galerii
Samotné používání cukrové pasty je velmi jednoduché / Shutterstock

Nebaví vás každodenní krocení porostu žiletkou a chtěla byste vyzkoušet metodu, která má dlouhodobější efekt? Připravte si cukrovou pastu.

Co budete potřebovat?

  • 2 hrnky obyčejného bílého cukru (krystal, písek)
  • ¼ hrnku citrónové šťávy (lze použít i kyselinu citrónovou)
  • ¼ hrnku vody
  • větší hrnec, vařečku a dózu, ve které směs budeme uchovávat

Jak na to

  • Smíchejte všechny tři připravené ingredience v hrnci a dejte na plotnu. Raději použijte větší hrnec, protože ve chvíli, kdy se směs začne přivádět k varu, hodně bublá a může vám vytéct z hrnce ven.

  • Za stálého míchání přivedete směs k varu. V tento moment ztlumte oheň na minimum a nechte za občasného promíchávání pozvolna zhoustnout a barvu ztmavnout do zlatavé barvy. Od ztlumení ohně může tato pozvolná fáze trvat (v uvedeném množství dvou hrnků cukru) přibližně 20 minut. 
  • Vypněte sporák a nechte směs trošku vychladnout. Poté přelijete cukrovou pastu do připravené nádoby. Skvěle se dá použít cokoliv, co snese rozehřívání v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, například kosmetické kelímky k tomu určené nebo dobře poslouží i uzavíratelná dóza na jídlo. Pastu v ní můžete poté skladovat v lednici nebo mrazáku a stejně tak je možné před depilací krabičku vložit do mikrovlnky a cukrovou pastu rozehřát.

Jak správně aplikovat?

Způsoby aplikace jsou dva. Z malého množství mírně ohřáté hmoty si můžete udělat kuličku, kterou zpracujete jako plastelínu a pak s ní jezdíte po odmaštěné kůži nahoru a dolů a depilujete. Je to nenáročné, ale nepříliš výkonné.

A nebo si menší množství depilační cukrové pasty vetřete proti směru růstu chloupků a pak plátky strháváte po jejich směru (pomoci mohou depilační proužky).

Úspěšnost záleží na šikovnosti a hlavně na délce chlupů. Příliš dlouhé a příliš krátké cukrová pasta nepřichytí. Po depilaci pokožku řádně umyjte. První pokusy se většinou nezdaří a člověk je ulepený až po uši, ale když si spočítáte cenu cukru, citronu a halířové náklady na energii, pak je porovnáte s hotovými cukrovými pastami, tak to za tu trochu snahy při učení stojí. Navíc metoda je v porovnání s voskem či depilačními strojky mnohem méně bolestivá. Triky, které vám usnadní domácí depilaci. Čtete více.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nebezpečná letiště: Tady naskakuje husí kůže i zkušeným pilotům

Nebezpečná letiště: Tady naskakuje husí kůže i zkušeným...

Jedna z nejkrásnějších zemí Evropy se může pochlubit...

Dechberoucí scenérie a nádherná příroda. U našich sousedů...

Navštivte kouzelný stát, který tu už za pár desítek let...

Petrohrad: Jeden den vám v tomto krásném městě rozhodně...

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou...

Zavřít reklamu