Pryč s lámavými nehty: Oleje, které vám skvěle pomohou

Krása 10. července 2019 | 11:50 — Ilona Cílková
Krásné nehty jsou pro nás důležité a jsou naší vizitkou. Pokud jsou vaše nehty náchylné k lámavosti, můžete použít esenciální oleje, které vhodně podpoří zdravotní stav i krásu nehtů.
Další 4 fotografie v galerii
Krásné a zdravé nehty jsou naší vizitkou / Shutterstock

Vybrali jsme pro vás pět éterických olejů, které podpoří růst nehtů, ale také je posílí a zabrání jejich lámání.

Myrhový olej

Říká se, že myrhový olej je skutečně nejlepší olej pro růst a zdraví nehtů – má skvělé hydratační vlastnosti, které chrání kůžičku v okolí nehtů a skvěle si poradí s křehkostí a ztenčením nehtů.

Domácí recept

Naplňte 3/4 lahvičky hroznovým olejem (to je jeden z nejlepších olejů pro zdraví nehtů) a přidejte 5 kapek esenciálního myrhového oleje. Dobře protřepejte. Nanášejte na nehty a kůžičku v oblasti nehtů večer před spaním.

Levandulový olej

Levandulový olej je snad nejvšestrannější esenciální olej. Bylo prokázáno, že levandulový olej pomáhá posílit nehty a kůžičku okolo nich, navíc udržuje kůži hydratovanou a zdravou. Jeho antibakteriální vlastnosti doslova odrazí bakterie, které mohou infikovat pokožku. Pokud jste náchylní k suché pokožce kolem nehtů, použijte levandulový esenciální olej – je skvěle hydratační.

Citronový olej

Máte slabé a ne moc pěkně vypadající nehty? Pak zkuste citronový esenciální olej. Pomáhá zesvětlit slabé a špatně vypadající nehty. Vysoký obsah vitamínu C vyživuje pokožku a posiluje nehty.

Domácí recept 

Tento recept obsahuje olivový olej, což je vlastně je prastarý lék na posílení nehtů. Naplňte malou misku 2 až 3 lžícemi olivového oleje a přidejte 5 kapek citrónové silice. Umyjte si ruce i nehty a pak je ponořte do této olejové lázně po dobu nejméně 5 minut. Opakujte každý večer.

Kadidlový olej

Jeden z nejstarších esenciálních olejů a opět jeden z nejlepších esenciálních olejů pro růst nehtů. Kadidlový olej skvěle chrání pokožku před infekcí a vysušením, protože má skvělé hydratační vlastnosti. (Dále čtěte: Sledujte svoje nehty. Prozradí hodně o vašem zdravotním stavu).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Blíží se velký svátek milovníků parních lokomotiv. Nenechte si ujít jedinečné setkání

Blíží se velký svátek milovníků parních lokomotiv....

Navštivte evropskou metropoli, která nikdy nespí

Jak ovlivní čínský koronavirus cestování v roce 2020 a...

Navštivte nejkrásnější lázně Evropy. Máte je téměř za...

I s příchodem jara je sezóna ve Špindlu v plném proudu....

Perla západní Afriky, to je exotika za hubičku

Zavřít reklamu