Vytvořte si ze starých džín ten nejlepší módní kousek vašeho šatníku!

Móda 23. května 2017 | 08:04 — Monika Moorová
Roztrhané džíny jsou opět hitem! Nesmí chybět ani ve vašem šatníku!
Prvním krokem je logicky výběr těch pravých džín. / Shutterstock

Džíny jsou vždycky trefa do černého. Hodí se téměř kamkoli a hlavně jsou sexy, není tedy divu, že je má v šatníku většina z nás.

Díry mohou být na místech, které vám nevyhovují. Řešení? Vyrobte si svoje vlastní.

1. Prvním krokem je logicky výběr těch pravých džín. Vyberete si těsné s úzkými nohavicemi, nebo ty v boyfriend stylu? Pak je otázkou samozřejmě barva. Černá, tmavomodrá, nazelenalá, nebo snad úplně bílá? Ty s vysokým pasem, nebo bokovky?
Pokud se nemůžete rozhodnout, nejlepším způsobem bude první pokus proděravět džíny vyzkoušet na páru, který vám už dlouho leží ve skříni. Pokud chcete, aby denim vypadal hodně onošeně, vymáchejte je nejdřív několikrát v horké vodě s trochou bělidla.

2. Ačkoli by se tak na první pohled mohlo zdát, že roztrhaný upgrade na džínách zvládnete s jedním párem nůžek, realita je úplně jiná. Pro dokonale sedřený autentický look budete potřebovat hrubý smirkový papír, brousek na dřevo, ocelový kartáč, struhadlo a pemzu. Na samotné díry pak zlamovací nůž a malé, hodně ostré nůžky. Na vypodložení nohavice sežeňte plastovou desku nebo placatý kus dřeva. Zabráníte tak katastrofě proděravění i zadního části.

3. Místa pro díry se budou nejlépe vyznačovat v momentě, kdy si džíny obléknete. Pro vytyčení perfektních bodů můžete použít křídu, fix nebo svírací špendlík. Po ruce pro jistotu mějte i pravítko.

4. Když budete mít konečně vyznačená místa, začněte s ‚opotřebovaným‘ vzhledem. Ten vytvoříte pomocí brusného papíru, brousku, ocelového kartáče a pemzy. Sama si pak určete moment, kdy opotřebení vypadá dokonale.

5. Poté, co džíny vypadají dostatečně ‚zoufale‘, je načase vzít do ruky nůžky nebo nůž a začít vodorovně prořezávat vyznačená místa na díry. Postupujte pozvolna a na úvod vyzkoušejte raději menší tahy. Finální podobu děr můžete ještě stylově doladit tak, že se čouhajících nití zbavíte pinzetou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Němci chtěli za války prorazit pod Ještědem rozsáhlou stavbu. Dlouho se myslelo, že jde o legendu

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Zavřít reklamu