Hruška, jablko nebo dítě? Každý typ postavy vyžaduje k hubnutí jiný přístup!

Ostatní 03. března 2017 | 04:15 — Monika Moorová
Zoufale se snažíte zbavit se přebytečných kilogramů a stále bez úspěchu? Možná je to kvůli tomu, že při hubnutí nerespektujete svůj specifický typ postavy. Poradíme vám, jak hubnout, když vlastníte postavu typu jablko, hruška či dítě.
Hubněte podle typu své postavy! / Shutterstock

Pokud se nechcete zařadit mezi ty, kteří ve svém hubnoucím úsilí neuspěli, zapomeňte na všeobecné nicneříkající poučky a ušijte si hubnutí na míru podle konkrétního typu postavy:

Véčko: Omezte maso a vsaďte na běhání!
Postava: Máte širší ramena a boky, štíhlé nohy, malý zadek, relativně silnější svaly a střední až silné kosti. Pokud přiberete, tuk se vám uloží v oblasti břicha a na zádech. I když přiberete, daří se to docela dlouho skrývat vhodně voleným oblečením. Při snaze zhubnout jsou výsledky vidět velmi rychle.

  • Z jídelníčku vyřaďte slané dobroty, jako jsou oříšky, chipsy, tyčinky, krekry... Omezte hovězí a vepřové maso, chléb a kynuté buchty. Zaměřit byste se naopak měli na lehčí stravu: ryby, nízkotučné mléčné výrobky, ovoce, zeleninu...
  • Pro váš typ postavy je vhodné aerobní a vytrvalostní cvičení (běhání, jízda na kole, in-line bruslení) a pro zvýraznění křivek některé posilovací cviky (overbally, bosu, pilates).


Hruška: Pomůžou vám lehké večeře a plavání!
Postava: Tuk máte uložený v partiích od pasu dolů. Máte velký zadek, širší boky, pevnější stehna. Nejběžnější typ ženské postavy, často spojený i s celulitidou. Hubnutí vyžaduje specifický přístup i trpělivost.

  • Zminimalizujte sladkosti, smetanové a máslové krémy, těstoviny s tučnými omáčkami a sladká jídla. Nedojídejte po dětech, a zbystřete při pozdních večeřích - to jsou vaši zabijáci diety!
  • Chybou je, že si pro své spodní partie vyberete silová cvičení (spinning, step aerobik...). Naberete tak svalovou hmotu a vaše stehna se ještě zmohutní. Vsaďte spíš na jogging, běhání po rovině, plavání (ne koupání) či sporty, kde používáte více horní polovinu těla než tu spodní (volejbal, basket, tenis). Stejně tak vsaďte na vyvážení proporcí postavy pomocí posilovacích cviků trupu a horních končetin.


Jablko: Hlídejte si porce a kombinujte kardio s posilováním!
Postava:
Široká ramena, kulaté boky i zadek, tedy kulička. Tuk se vám na těle ukládá téměř rovnoměrně a působí celkově kulatěji a silněji, než ve skutečnosti ukazuje vaše BMI. Tento typ rychle přibírá, jeho výhodou ale je, že stejně rychle také shazuje. A to po celém těle.

  • Víc než ostatní si musíte dávat pozor na správné rozložení výdeje a příjmu energie v průběhu celého dne. Neprospívá vám alkohol, káva, bílá mouka či kravské mléko - proto zkuste hledat alternativy (alkohol občas, místo kávy více čaje, místo kravských sójové, kozí). Odpoledne a navečer snižte příjem sacharidů a vsaďte zejména na zeleninu, polévky bez jíšek a bílkoviny.
  • V těle nahromaděný tuk spálí aerobní cvičení (běh, kolo, spinning, heat...) v kombinaci s posilovacím cvičením zaměřeným na záda a břicho (trx, hardcore trénink, redcord, powerjóga...). Štíhlejšího vzezření pak dosáhnete zlepšeným držením těla (pomůže jóga, tanec..).


Dítě: Nutná pravidelnost a zpevňovací cvičení!
Postava: Máte nevýrazný pas, menší prsa, útlé boky i ramena a malý zadek. Kritickým místem takovéto postavy je pas a břicho a při vyšší nadváze se ukládání tuku často spojuje se srdečními chorobami. Vypadáte (či budete vypadat) i ve starším věku mladistvě.

  • Hubnutí podpoříte pravidelným příjmem potravy pětkrát denně, se zvýšeným množstvím kvalitních bílkovin, hodně zeleniny. Omezte cukrovinky, bonbony a čokoládu.
  • Kromě aerobního cvičení je pak třeba zařadit do tréninku cviky na posílení svalů a zpevnění celého těla.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Janků se na dovolené v Beskydech: Nenalíčená a v gumákách

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...

Je čas švestek. Víte, kdy je správný čas na jejich...

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to