Je lepší život ve městě nebo na vesnici?

Ostatní 08. dubna 2017 | 08:01 — Monika Moorová
Je jasné, že život na vesnici i život ve městě má své jisté výhody, ale také na druhou stranu jisté nevýhody, které jsou znatelné.
Ve městě budete mít všechno po ruce. / Shutterstock

Kde se usadit? V centru města, kde je všechno po ruce, nebo na okraji, kde je to jen kousek do přírody? Ti, co bydlí na okraji nebo rovnou za městem, většinou prahnou po bytu v centru. Ti, co bydlí naopak ve středu města, by rádi klid a zeleň za městem. Než se pustíte do investice, která vám může změnit život, zvažte všechna pro a proti.

Blíže přírodě
Venkov si umí každý představit. Na návsi se prohání sem tam nějaký pes. Babičky si vyprávějí o sousedech, dětech a známých seriálech. Nikdo nikam nespěchá a rychle projíždějícímu autu každý zahrozí. Bydlení na vesnici má však spousty výhod i nevýhod. První výhodou je to, že lidé na vesnici jsou daleko skromnější a družnější.

Nevýhodou takovéhoto životního stylu je ovšem fakt, že si lidé vzájemně vidí až do talíře a všichni znají sousedovy poměry do detailu. Klid, krásná škola, nízká kriminalita, malý dopravní provoz, nádherná příroda, tiché noci, nebe plné hvězd, žádný smog, dostatek prostoru pro bezstarostné dětství plné her a smíchu, krásné místo pro podzim života, tak se dají jednoduše popsat výhody života na vesnici.

Mezi nevýhody však patří špatná dopravní obslužnost, vysoká nezaměstnanost, dojíždění do pracoviště a škol, stejně tak i dojíždění za kulturou, sportem či za nákupy.

Blíže zábavě
Smog, spěch, nervozita, dostatek práce, věčně zacpaná cesta do práce a z práce, přeplněná parkoviště v centru i u obchodních domů, tak se dá charakterizovat život ve velkých městech. Jsou však miliony Čechů, kterým to vyhovuje.

Ve městě mají děti daleko větší možnost sportovního a kulturního vyžití. Stejně tak i dospělí. Nikdo nemusí trávit hodiny za volantem při cestě do práce anebo z práce. Jistotou je, že ne každý je soused a málokdo se na vás v autobuse po ránu usměje a popřeje vám krásné ráno.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Indii postihne koncem století katastrofa obrovského rozsahu. Ovlivní život milionů lidí

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal