Trápí vás černé tečky na nose? Tento jednoduchý domácí trik je odstraní během pár minut

Ostatní 27. dubna 2017 | 05:25 — Monika Moorová
Někdy se zdá, jak moc velký problém je zbavit se těch ne zrovna krásných černých teček na obličeji a především nejčastěji právě na nose.
Trápí vás černé tečky? Zatočte s nimi / Shutterstock

Velmi nepříjemné černé tečky se vytvoří, když jsou vaše póry ucpané a máte nadměrnou tvorbu mazu a odumřelých kožních buněk. Rozdíl mezi černou a bílou hlavičkou ucpaného póru je pouze v tom, zda je pór otevřený nebo uzavřený.

Hlavní problém je, že v člověku vyvolávají nepříjemný pocit, že právě jejich černé tečky poutají u druhých lidí velkou pozornost. To pak může pochopitelně nepříznivě ovlivnit vaše sebevědomí. My jsme ale ovšem zjistili, co na ně přímo skvěle platí a rádi se o to s vámi podělíme.

Zkuste citronovou šťávu. Vzhledem k tomu, černé tečky jsou způsobeny otevřenými póry, tak „smrštění“ pórů může pomoci. Citronová šťáva je adstringentní látka potřebná k tomu, aby se póry smrštily, navíc chrání i proti slunečnímu záření. Pokud máte citlivou pokožku, zkuste ředit citrónovou šťávu s vodou.

Co budete potřebovat?

1 lžíce vody
1 lžíce soli
½ lžíce citronové šťávy

Všechny tři ingredience pořádně smíchejte a poté aplikujte na vaši tvář a zhruba 2 - 4 minuty masírujte krouživými pohyby. Pak už jen stačí pokožku opláchnout a očistit vlastním čistím gelem, který běžně používáte. Nepříjemné tečky by měly zmizet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...