Trápí vás černé tečky na nose? Tento jednoduchý domácí trik je odstraní během pár minut

Ostatní 27. dubna 2017 | 05:25 — Monika Moorová
Někdy se zdá, jak moc velký problém je zbavit se těch ne zrovna krásných černých teček na obličeji a především nejčastěji právě na nose.
Trápí vás černé tečky? Zatočte s nimi / Shutterstock

Velmi nepříjemné černé tečky se vytvoří, když jsou vaše póry ucpané a máte nadměrnou tvorbu mazu a odumřelých kožních buněk. Rozdíl mezi černou a bílou hlavičkou ucpaného póru je pouze v tom, zda je pór otevřený nebo uzavřený.

Hlavní problém je, že v člověku vyvolávají nepříjemný pocit, že právě jejich černé tečky poutají u druhých lidí velkou pozornost. To pak může pochopitelně nepříznivě ovlivnit vaše sebevědomí. My jsme ale ovšem zjistili, co na ně přímo skvěle platí a rádi se o to s vámi podělíme.

Zkuste citronovou šťávu. Vzhledem k tomu, černé tečky jsou způsobeny otevřenými póry, tak „smrštění“ pórů může pomoci. Citronová šťáva je adstringentní látka potřebná k tomu, aby se póry smrštily, navíc chrání i proti slunečnímu záření. Pokud máte citlivou pokožku, zkuste ředit citrónovou šťávu s vodou.

Co budete potřebovat?

1 lžíce vody
1 lžíce soli
½ lžíce citronové šťávy

Všechny tři ingredience pořádně smíchejte a poté aplikujte na vaši tvář a zhruba 2 - 4 minuty masírujte krouživými pohyby. Pak už jen stačí pokožku opláchnout a očistit vlastním čistím gelem, který běžně používáte. Nepříjemné tečky by měly zmizet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvojici potápěčů vyděsil mořský tvor, který připomíná obrovského hada

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Věděli jste, že vysavač listí může způsobit více škody...

Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Mrkev v zimě a z vlastní zahrádky? Jakou zeleninu sklízet i v...

Zavřít reklamu