Skořice trochu jinak. Nevšední použití voňavého koření

Ostatní 05. prosince 2017 | 10:15 — Monika Moorová
Vůně skořice patří neodmyslitelně k zimnímu období a k Vánocům. Dokáže nás povzbudit a naladit svojí sváteční vůní. Podívejme se však na trochu nevšední využití tohoto báječného koření.
Další 3 fotografie v galerii
Skořici můžete využít i velmi netradičně / Shutterstock

Co je skořice? Jedná se vlastně o kůru stromu skořicovníku z čeledi vavřínovitých, která se suší a balí do svitků. Nejdůležitější z produkčního hlediska jsou skořicovník ceylonský a čínský, ale plantáže jsou i na Jávě či Seychelách.

Účinky skořice na naše zdraví jsou dostatečně známé. Podrobněji jsme psali zde. Léčivým účinkům skořice jsme se věnovali již v minulosti.

Pojďme se nyní podívat na využití tohoto koření i z jiné perspektivy. Skořici nemusíte využívat pouze při vaření. Určitě vás překvapí naše následující tipy.

Vlasový stimulátor

Skořice dokáže povzbudit pokožku hlavy a zlepšit tak celkový růst vlasů. Pokud tedy patříte k lidem, kterým začaly vypadávat vlasy více než obvykle, zkuste skořicový zábal. Smíchejte stejné množství mleté ​​skořice a medu. Tuto skořicově-medovou pastu aplikujte k vlasovým kořínkům. Nechte působit 15 minut a následně vlasy umyjte tak, jako obvykle.

Zklidňuje nevolnost

Antioxidanty nacházející se ve skořici dokáží uklidnit podrážděný žaludek. Udělejte si jednoduchý skořicový čaj. Jeden skořicový smotek vařte v 1 šálku vody po dobu 10 minut. Nechte 15 minut louhovat a vypijte.

Skořice v kosmetice

Na strie a zpevnění kůže neexistuje nic spolehlivějšího, než je krém se skořicí. Skořicovou mast si můžete hravě udělat doma.

Budete potřebovat:

1 kelímek bílého jogurtu,
2 lžíce tvarohu,
1 lžičku olivového oleje
5 lžiček mleté skořice

Ingredience smíchejte a připravený zábal aplikujte na příslušná místa. Omotejte je potravinovou fólií, teple zabalte a nechte působit alespoň hodinu.

Vůně do auta

Používáte osvěžovače vzduchu i v autě? Pokud ano, tak zkuste skořici. Ta funguje jako osvěžovač vzduchu, a navíc si v autě budete užívat její extra výhody. Vůně skořice totiž zlepšuje ostražitost a snižuje úzkost. Zabalte skořicový smotek do látkového sáčku a pověste v autě. Účinek zvýšíte, zavěsíte-li jej k ventilačním otvorům.

Atletická noha

Skořice má antimikrobiální vlastnosti, které z ní činí skvělý přírodní prostředek proti plísni, jakou je tzv. atletická noha, tedy plísňové onemocnění postihující chodidla a kůži mezi prsty. Pokud si chcete udělat jednoduchou kúru, která vás plísně zbaví, tak povařte 10 skořicových smotků ve 4 šálcích vody. Směs nechte vychladnout na přijatelnou teplotu a do této koupele namočte nohy na cca 20 minut a podle potřeby opakujte. Plíseň by měla po několika lázních ustoupit

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Archeologové zjistili, jak se ve starověku stavěly lodě. Pomohl jim několik tisíc let starý vrak z Kypru

Chcete někomu darovat peníze? Udělejte to originálně

Upečte si jablka v máslovém župánku, budete se k nim rádi...

Pečené kuře na plechovce s pivem. Lahodné a šťavnaté maso...

Trápí vás v kuchyni octomilky? Vyvarujte se následujících...

Chcete tradiční stromeček? Pak sáhněte po slámě a...

Jak pečovat o pejska v zimě, aby se měl dobře. Dieta,...

Zavřít reklamu