Bezva vychytávka, jak se zbavit bolesti pomocí obyčejné kuchyňské pomůcky

Ostatní 19. dubna 2018 | 10:22 — Monika Moorová
Možná jste to nevěděli, ale hliníková fólie má léčivé vlastnosti, které jsou hojně využívány v alternativní medicíně. Hliníková fólie může dokonce nahradit některé léky. Tím, že přiložíte alobal na postižené místo, aktivujete takzvaný meridián a to má pozitivní vliv na daný orgán.
Další 1 fotografie v galerii
Kdo by doma neměl alobal? / Shutterstock

Kdo by doma neměl alobal? O jeho plusech a minusech v kuchyni jste již jistě slyšeli hodně. Ale věděli jste o tom, že pomáhá i při zdravotních problémech?

Ze zkušeností, které lékaři zabývající se alternativní medicínou shromáždili v průběhu mnoha let, vyplývá, že alobal může úspěšně a rychle zmenšit bolesti páteře, krku, ramen, kolen, chodidel, kloubů či svalů. Dokonce léčí pooperační jizvy a popáleniny, revmatoidní artritidu, dnu a pomáhá i při odstraňování váčků pod očima. Jedinečný trik, jak se zbavit bolesti kolen. Více v našem jiném článku.

Bolest kloubů

Lidé, kteří trpěli bolestí kloubů díky výkyvům počasí, si tuto metodu nemohli vynachválit. Jak postupovat? Položte hliníkovou fólii na postižené místo a stáhněte obvazem či náplastí. Nechte působit celý den, nebo i přes noc po dobu 10 až 12 dní. Po týdenní přestávce byste měli cítit úlevu. Pokud bolesti nepoleví,  zkuste terapii zopakovat.

První pomoc při popálení

Alobal pomůže i při popáleninách či opaření ohněm, vroucí vodou, olejem, či jinou kapalinou. Zasažené místo ponořte do studené vody na několik minut. Pokud není kůže poškozena, vysušte je měkkým hadříkem. Pokud došlo k poškození, použijte sterilní gázu, která absorbuje vodu z rány. Po vysušení naneste tenkou vrstvu masti na popáleniny, aby se gáza nepřilepila k ráně. Zabalte do alobalu a nechte působit, dokud se bolest neztratí. Nejlepší pomocníci na hojení ran? Více jsme psali zde.

Fantomové bolesti

Některé studie ukazují, že bolest, která se objeví po amputaci (známé jako fantomové bolesti), lze zmírnit pomocí alobalu. Bylo potvrzeno, že bolest byla mnohem mírnější ve skupině lidí, jejichž končetiny byly obaleny hliníkovou fólií v porovnání s lidmi, u kterých tato terapie nebyla použita. Při léčbě obalte alobal kolem amputované části těla, zafixujte obvazem nebo páskou a nechte působit.

Přijde vám použití alobalu a jeho příznivé účinky nemožné? Tyto metody mají své zastánce i v odborných kruzích. Psychoterapeut Wilhelm Reich, student známého rakouského neurologa a zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda zaznamenal příznivé účinky "alobalové terapie" ve své praxi.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvojici potápěčů vyděsil mořský tvor, který připomíná obrovského hada

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Věděli jste, že vysavač listí může způsobit více škody...

Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Mrkev v zimě a z vlastní zahrádky? Jakou zeleninu sklízet i v...

Zavřít reklamu