Probouzíte se v noci pořád ve stejný čas? Tělo vám dává znamení

Ostatní 31. července 2018 | 09:15 — Monika Moorová
Co znamená, když se probouzíte každou noc ve stejném čase? Není to až taková záhada, jak se na první pohled může zdát. V každém z nás existuje vnitřní systém, který funguje jako hodinky a pomáhá řídit funkce těla.
Další 1 fotografie v galerii
Víte, jak fungují orgánové hodiny? / Depositphotos

Probouzení v noci vždy ve stejném čase může signalizovat zablokované energie ve vašem těle, které nemohou dále proudit. Energie v těle je důležitá, orgány ji potřebují ke své správné funkci. Proudění energií v jednotlivých částech těla a v různých časových úsecích v průběhu dne i noci přizvukuje tradiční čínská medicína.

Od 21:00 do 23:00

Obvykle jde o čas, kdy se mnozí chystají do postele. Naše soustava žláz s vnitřní sekrecí, produkující hormony, se dostává do rovnováhy. Do hry vstupuje i metabolismus. Pokud se vám těžko usíná, problém třeba hledat v psychice. Mnoho lidí v posteli přemýšlí  nad prožitým dnem a zároveň myslí na zítřek, který je teprve čeká. Vypněte a odpočiňte si! Nespavost v tomto čase může způsobit také prázdný žaludek nebo naopak těžké jídlo před spánkem. Základem je lehká večeře 2-3 hodiny před spaním.

Od 23:00 do 01:00

Opět je na vině vaše psychika a myšlenky, které vám probíhají hlavou. Pravděpodobně jste zažili něco negativního, co vás trápí už delší dobu. Víte, proč evoluce vymyslela spánek? Více jsme psali zde.

Od 1:00 do 3:00

Přichází čas na detoxikaci organismu, regeneraci a obnovu funkčnosti orgánů. Vaše tělo se čistí a játra vylučují škodlivé látky. Pokud se stále probouzíte v tomto čase, znamená to nahromaděný hněv a frustraci. Negativní myšlenky dokáží pořádně zatížit tělo a hlavně tzv. "spirituální játra". Ta pod jejich vlivem vysílají signály, aby vás upozornila na nějaký problém.

Od 3:00 do 5:00

Na řadu přicházejí plíce. Tato doba je budíčkem pro kuřáky, astmatiky a ty, kteří mají problém s průduškami a dýchacími cestami. Abyste skoncovali s probouzením se v tomto čase, vsaďte na správné dýchací techniky.

Od 5:00 do 7:00

Tělo i nadále vylučuje škodlivé toxiny během spánku a regeneruje se. Tentokrát však hlavní roli hraje tlusté střevo. Opět je na vině těžké jídlo těsně před spaním nebo naopak téměř žádná strava, která vzbuzení zapříčinila. Připravte si nápoj k dokonalému uvolnění těla před spaním. Ráno se budete cítit jako znovuzrození.

Tělesné orgány mají svůj rytmus práce ve dne i v noci. Výstrahou je, pokud se budíte pravidelně v určitou hodinu. Může to naznačovat, že nemáte v pořádku některý orgán a může nastat problém. Neignorujte tyto signály a naučte poslouchat své tělo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Říční plavby Evropou se stávají obrovským hitem posledních let

Říční plavby Evropou se stávají obrovským hitem...

Stonehenge má menšího bratříčka. Kdo postavil tajemný,...

Toužíte po šlechtickém titulu? Navštivte některý z...

Pár věcí za které na dovolené ušetříte, ale budete toho...

Ráj turistů a rybářů. To je vstupní brána do Žďárských...

Při pronájmu auta v zahraničí můžete pořádně prodělat,...

Zavřít reklamu