Probouzíte se v noci pořád ve stejný čas? Tělo vám dává znamení

Ostatní 31. července 2018 | 09:15 — Monika Moorová
Co znamená, když se probouzíte každou noc ve stejném čase? Není to až taková záhada, jak se na první pohled může zdát. V každém z nás existuje vnitřní systém, který funguje jako hodinky a pomáhá řídit funkce těla.
Další 1 fotografie v galerii
Víte, jak fungují orgánové hodiny? / Depositphotos

Probouzení v noci vždy ve stejném čase může signalizovat zablokované energie ve vašem těle, které nemohou dále proudit. Energie v těle je důležitá, orgány ji potřebují ke své správné funkci. Proudění energií v jednotlivých částech těla a v různých časových úsecích v průběhu dne i noci přizvukuje tradiční čínská medicína.

Od 21:00 do 23:00

Obvykle jde o čas, kdy se mnozí chystají do postele. Naše soustava žláz s vnitřní sekrecí, produkující hormony, se dostává do rovnováhy. Do hry vstupuje i metabolismus. Pokud se vám těžko usíná, problém třeba hledat v psychice. Mnoho lidí v posteli přemýšlí  nad prožitým dnem a zároveň myslí na zítřek, který je teprve čeká. Vypněte a odpočiňte si! Nespavost v tomto čase může způsobit také prázdný žaludek nebo naopak těžké jídlo před spánkem. Základem je lehká večeře 2-3 hodiny před spaním.

Od 23:00 do 01:00

Opět je na vině vaše psychika a myšlenky, které vám probíhají hlavou. Pravděpodobně jste zažili něco negativního, co vás trápí už delší dobu. Víte, proč evoluce vymyslela spánek? Více jsme psali zde.

Od 1:00 do 3:00

Přichází čas na detoxikaci organismu, regeneraci a obnovu funkčnosti orgánů. Vaše tělo se čistí a játra vylučují škodlivé látky. Pokud se stále probouzíte v tomto čase, znamená to nahromaděný hněv a frustraci. Negativní myšlenky dokáží pořádně zatížit tělo a hlavně tzv. "spirituální játra". Ta pod jejich vlivem vysílají signály, aby vás upozornila na nějaký problém.

Od 3:00 do 5:00

Na řadu přicházejí plíce. Tato doba je budíčkem pro kuřáky, astmatiky a ty, kteří mají problém s průduškami a dýchacími cestami. Abyste skoncovali s probouzením se v tomto čase, vsaďte na správné dýchací techniky.

Od 5:00 do 7:00

Tělo i nadále vylučuje škodlivé toxiny během spánku a regeneruje se. Tentokrát však hlavní roli hraje tlusté střevo. Opět je na vině těžké jídlo těsně před spaním nebo naopak téměř žádná strava, která vzbuzení zapříčinila. Připravte si nápoj k dokonalému uvolnění těla před spaním. Ráno se budete cítit jako znovuzrození.

Tělesné orgány mají svůj rytmus práce ve dne i v noci. Výstrahou je, pokud se budíte pravidelně v určitou hodinu. Může to naznačovat, že nemáte v pořádku některý orgán a může nastat problém. Neignorujte tyto signály a naučte poslouchat své tělo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Po dlouhém boji s rakovinou zemřel herec a producent Jiří Pomeje (†54)

Originální stojánek na notebook zabrání nebezpečnému...

Jak si vytvořit relaxační japonskou zahradu? Stačí pár...

Senzory pohybu spolu s LED osvětlením vám ušetří náklady...

Lucky bamboo nosí štěstí a jeho pěstování zvládne každý

Trápíte se u čištění sendvičovače? Použijte pečící...

Užíváte echinaceu? Vysaďte si ji na zahrádku, pěstování...

Zavřít reklamu