Nevydrží s vámi žádný muž? Možná se dopouštíte nejčastější chyby, které ženy ve vztahu dělají

Ostatní 14. října 2018 | 14:07 — Monika Moorová
Ženy se bohužel velmi často dopouštějí zcela nevědomě chyb, které partnera naprosto vytáčí. Není to náhodou i o váš případ? Možná po přečtení článku zjistíte, že ano, a že když něco málo přehodnotíte, bude váš vztah mnohem lepší.
Další 1 fotografie v galerii
Nevyčítejte, nevychovávejte, nejste přece jeho matka! / Shutterstock

Nechovejte se k mužům jako matky

Je to častá chyba žen, za kterou v podstatě ani nemohou. Od malička se od nich očekává, že se budou o někoho starat, a tak v tom mají tendenci pokračovat i v partnerském vztahu. Jenže partnerskému vztahu to moc neprospívá! Některým mužům nevyhovuje, že je žena neustále poučuje.

Nepotřebují slyšet, že si mají vzít na hlavu čepici, aby jim venku nebyla zima, ani to, jak se mají kde chovat. Jiným zase starostlivá péče žen sice náramně vyhovuje, ale po čase odejdou k milenkám. Je pro ně totiž lákavější mít sex s milenkou než s ustaranou partnerkou, která mu více než vášnivou ženu připomíná matku.

Výsledkem takového postoje je, že se chlapi chovají jako malí kluci a ženy jsou strhané tím, jak na sebe neustále přebírají zodpovědnost za své dospělé partnery. Musíte najít rozumnou střední cestu. Nejde o to mu například nevyprat špinavé prádlo, ale ať si pak oblečení sám uklidí do skříně, sám si najde ztracenou ponožku a pokud v mraze vyrazí ven bez kulicha, nelitujte ho! Má svůj rozum a následky si musí nést sám!

Přestaňte se obětovat 

Velké množství žen má tendenci se řadit až na druhé místo. Ve snaze být co nejvíce po boku milovaného partnera se ženy často vykašlou na své vlastní zájmy, mnohdy hodí přes palubu i kamarády či rodinu. Jenže to je velká chyba! Klidně partnera podporujte v jeho zálibách, ale nikdy nezapomínejte na sebe. Když vás totiž nedej bože jednou opustí, zjistíte, že vám ze sebe samé nic nezbylo. Nevzdávejte se svých zálib pro chlapa, naopak! Klidně vyjeďte s přáteli na výlet bez něj, místo sledování fotbalu si běžte třeba zaběhat, projet na kole a nebo namalujte obraz. Dělejte i to, co je milé vám samotným. Uvidíte, že si vás bude váš muž daleko více vážit. Znamení, ve kterém se muž narodil, prozradí, po jaké ženě touží. Psali jsme před časem.

Přestaňte zachraňovat

Pokud jdete do vztahu s tím, že váš partner má sice mouchy, ale vy a vaše láska k němu všechno změní, je to opět špatně. Nesmíte se upínat k tomu, že váš muž má v sobě potenciál být lepší a že právě vy mu v tom pomůžete. On se jen kvůli vám nezmění, musel by sám chtít. Tuto chybu často dělají  ženy, které mají problém si vážit samy sebe a domnívají se, že se musí zasloužit o tom, aby je někdo miloval. Komplikované muže si vybírají jako výzvu, aby se pak mohly přesvědčovat o tom, jak jsou hodné, soucitné a trpělivé. Ženy se na záchranu muže tak soustředí, že se pak vyhýbají zodpovědnosti za svůj vlastní život.

Nepodceňujte se

Řada žen má problém s tím, že se podceňuje. Samy se před muži shazují a když je partner pochválí, obvykle odpoví něco v tom duchu, že to nestálo za řeč. Tím ale brzy i partnera přesvědčíte, že vlastně nejste nich moc extra. Je pravdou, že muži rádi slyší na sebe chvalozpěvy, ale je zbytečné a hlavně kontraproduktivní je stavět na piedestal a ze sebe dělat průměrné nicky.

Skrývání vaší výjimečnosti zabíjí vášeň ve vašem vztahu. Mějte na paměti, že muže přitahují schopnosti. Sami k tomu byli odmalička vedeni, a když je najdou u ženy, která je sebevědomá, přirozeně je pro ně velmi přitažlivá.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Znáte italské regiony? Představíme vám ty nejnavštěvovanější a nejkrásnější z nich

Znáte italské regiony? Představíme vám ty...

Otmuchowské jezero leží jen kousek od českých hranic a...

Už jste zkusili virtuální cestování? Daleké kraje můžete...

Nemůžete se dočkat sluníčka? Ostrov na jihu Evropy zahajuje...

Znáte Prýgl? Oblíbené přehrada vybízí ke sportu i rekreaci

Tunisko: Vychutnejte si teplé moře, památky, golf i...

Zavřít reklamu