Víte, jak správně konzumovat granátové jablko?

Ostatní 10. listopadu 2018 | 08:14 — Monika Moorová
V poslední době o granátovém jablku čteme stále častěji. Četné výzkumy potvrdily pradávnou domněnku, že granátové jablko je nejen chutné, ale také zdravé. Víte, jak správně toto exotické ovoce konzumovat?
Další 4 fotografie v galerii
Šťáva z granátového jablka je zaslouženě považována za superpotravinu a elixír mládí a zdraví / Shutterstock

Když si v obchodě vybíráte granátové jablíčko, nejdříve si pozorně prohlédněte jeho slupku. Musí být hladká, pevná a nepoškozená, jen tak si granátové jablko zachová svou vynikající chuť. Dužnatá membrána mezi zrníčky nesmí být příliš tuhá a zrníčka musí být křehká tak, že se téměř rozplývají na jazyku.

Technika „na mokro“

Odkrojte korunku granátového jablka a rozkrájejte jablko na několik kousků (ve tvaru měsíčků). Vložte granátové jablko do vody, rukama rozdělejte jabko na menší kousky a oddělte zrníčka od slupky a vnitřních membrán. Kousky bílé membrány budou plavat na hladině, sesbírejte je. Slejte vodu, v míse zůstanou jenom zrníčka, která jsou připravena ke konzumaci.

Technika „na otlounkánka“

Rozkrojte granátové jablko na poloviny. Položte jablko rozkrojenou částí nahoru a proveďte 3-4 řezy do hvězdice tak, aby vám polovina stále držela pohromadě. Držte jablko rozkrojenou částí dolů nad hlubší miskou a zatlačte na slupku oba palci stejnou silou, ale nesmí se roztrhat. Držte jablko jednou rukou a velkou lžící nebo malým válečkem pobouchejte. Semínka vypadají do připravené misky. O tom, jak granátové jablko prospívá našemu zdraví, jsme psali v jiném článku.

A co dělat s červenými zrníčky?

Samozřejmě, můžete je rovnou sníst – ale jestliže hledáte rozmanitost, zábavu a nezapomenutelný kulinářský zážitek, pak jimi zkuste posypat salát, přidat je do ovocných desertů, koláčů nebo pudinků nebo z nich připravte marinádu, polevu, ozdobte jimi různé pokrmy. Přidejte je do palačinek, lívanců, ovesné nebo krupicové kaše, müsli, ovocných salátů nebo zmrzlinových pohárů. 

Šťáva z granátového jablka je zaslouženě považována za superpotravinu a elixír mládí a zdraví. Není na čase, abyste si granátové jablíčko začali dopřávat častěji než jen jednou za čas?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Znáte italské regiony? Představíme vám ty nejnavštěvovanější a nejkrásnější z nich

Znáte italské regiony? Představíme vám ty...

Otmuchowské jezero leží jen kousek od českých hranic a...

Už jste zkusili virtuální cestování? Daleké kraje můžete...

Nemůžete se dočkat sluníčka? Ostrov na jihu Evropy zahajuje...

Znáte Prýgl? Oblíbené přehrada vybízí ke sportu i rekreaci

Tunisko: Vychutnejte si teplé moře, památky, golf i...

Zavřít reklamu