Pár tipů, jak si nepokazit letošní Vánoce

Ostatní 07. prosince 2018 | 12:41 — Monika Moorová
Za pár dnů zasedneme k štědrovečernímu stolu a budeme si užívat společné chvíle s našimi nejbližšími. Klidné Vánoce však neprožívá každá rodina a v mnohých se mění na svátky plné stresu a spěchu s pečením, úklidem a nakupováním dárků.
Další 3 fotografie v galerii
Ježíšek není milionář a radost udělá i malý dárek / Shutterstock

Jak si nepokazit svátky? Přinášíme vám krátký a jednoduchý návod na klidné Vánoce!

Pravidlo číslo jedna

Pravidlo číslo jedna zní, že vše nemusí být vůbec dokonalé. Nemusíte mít tu nejkrásnější výzdobu, umytá okna, svíčky na každém kroku, perfektní stromeček a domácnost uklizenou tak, aby se dal kapr se salátem jíst přímo z podlahy. Naše rada? Udělejte si jeden větší úklid a pak už domácnost jen udržujte. K tomu, aby byla rodina šťastná a pohromadě, se nemusí váš byt či dům třpytit až oči přecházejí.

Pravidlo číslo dvě

Lpíte na tom, aby bylo vše takové, jak to bylo ještě v dobách vašeho dětství? To vůbec není zapotřebí. Tradice jsou skvělé a je skvělé, když se dodržují, ale také nové tradice se mohou postupně stát tradicemi. A možná ještě lepšími, než byly ty staré.

Pravidlo číslo tři

Vaše děti napsaly Ježíškovi sáhodlouhý list na tři A4 a vy se jim snažíte každé přání splnit, i kdyby si přáli poníka a vesmírnou loď. Chyba. Stanovte si strop, nad který už nepůjdete. Uvidíte, že Vánoce se stanou ihned o něco méně zatěžujícími.

Pravidlo číslo čtyři

Vánoce a předvánoční čas sebou nesou i nespočetné večírky a party. Práce, rodina, kamarádi. Problém je, že všechny večírky se odehrávají těsně před Vánocemi, a když přijmete pozvání na tři čtyři posezení, už máte časový skluz v nakupování či pečení. Naučte se říkat ne, nemusíte být přece všude. Padla na vás předvánoční deprese? Zkuste si připravit originální nápoj.

Pravidlo číslo pět

Svátky jsou plné jídla. Pokukují na nás všelijaké dobroty a my jim zkrátka neodoláme, často se přejídáme a pak se dostaví výčitky. Hodně jídla, málo spánku, minimum pohybu a málo vzduchu. To jsou hlavní faktory, které v nás vyvolávají vánoční stres. Co si udělat chvilku pro sebe a skočit si třeba do fitka nebo na masáž?

Nejdůležitější bod

Nejdůležitější bod? Vánoce nejsou ani o dárcích, ani o penězích a ani o tom, kdo bude mít větší a hezčí stromeček. Tak na to letos nezapomínejte a užijte si Vánoce s těmi, které milujete v klidu a v lásce.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu