Letošní lyžařskou sezonu o víkendu oficiálně zahájil Skiareál Špindlerův Mlýn

Ostatní 12. prosince 2018 | 04:05 — Anna Novotná
Letošní lyžařskou sezonu oficiálně zahájil Skiareál Špindlerův Mlýn v sobotu 8. prosince. Návštěvníci si mohli užít modrou sjezdovku ve Svatém Petru nebo doprovodný program. Nechyběl například koncert Support Lesbiens, autogramiáda herců z filmové pohádky Čertí brko, Krakonoš nebo spousta soutěží pro děti.
Další 3 fotografie v galerii
Ve Špindlu oficiálně odstartovala zimní sezóna / Skiareál Špindlerův Mlýn

Přestože se letos počasí příliš nevydařilo a během dne i zapršelo, přilákal tradiční Ski opening do Svatého Petra ve Špindlerově Mlýně stovky návštěvníků. Lyžaři a snowboardisté měli k dispozici modrou Turistickou sjezdovku. V provozu byla šestisedačková lanovka s bublinou a lanovka Hromovka, která přepravovala lyžaře z parkoviště a zpět. Nechyběl ani doprovodný program na pódiu. 

Vystoupila hudební kapela Děda Mládek Illegal Band, Support Lesbiens a oper air premiéru měla i nová česká pohádka Čertí brko režiséra Marka Najbrta. Ten přijel do největšího krkonošského městečka i s hercem Václavem Koptou nebo Josefem Poláškem. Velký ohlas sklidila i jejich autogramiáda. Skiareál připravil pro lyžaře také víkendovou akci na skipasy.

Novinky letošní sezony

V nadcházející zimní sezoně si budou moci návštěvníci vybírat z několika způsobů nákupu skipasu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. „Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí. Nejlevněji skipas vyjde, když si ho zájemci zakoupí na e-shopu s předstihem tří a více dnů,“ upozornil ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Novinkou resortu jsou i samoobslužná klientská centra GOPASS Tickets. Zde vás vyjde skipas také levněji než na pokladně, stačí si vyzvednout GOPASS a zaplatit platební kartou. Za zvýhodněný skipas lze totiž zaplatit jen bezhotovostně, GOPASS kartu ale dostanete zcela zdarma bez jakékoli zálohy.

Skiareál Špindlerův Mlýn nabídne v letošní zimní sezoně celkem 27 kilometrů denně upravovaných sjezdovek, 6 sedačkových lanovek a 11 vleků, snowpark na Hromovce a Horních Mísečkách, měřenou trať obřího slalomu pro veřejnost Audi Race Track i pestrý program a mezinárodní sportovní eventy. Tím nejdůležitějším bude Světový pohár ve sjezdovém lyžování, který se vrací do Špindlu po osmi letech. Lyžařky pojedou 8. a 9. března ve Svatém Petru slalom a obří slalom. Startovat by měla i Ester Ledecká a další světová esa. Vstupenky jsou již v prodej.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní horké prameny, které prý omlazují, jsou rozesety po celém světě

Přírodní horké prameny, které prý omlazují, jsou rozesety...

Které země mají nejlepší počasí na světě? Malá...

Rádi dobře jíte a navštěvujete farmářské trhy?...

Máte rádi dobrodružství a chcete po světě cestovat opravdu...

Chystáte se do Japonska? Ubytujte se v tradičním rjokanu,...

Řecko v zimě rozvoní pečené kaštany. Vyražte na...

Zavřít reklamu