Vyhazujte použité čajového sáčky? Poradíme, k čemu mohou být užitečné

Ostatní 12. ledna 2018 | 11:49 — Monika Moorová
Většina z vás pije čaj nebo kávu každý den, a pak jednoduše vyhodí použité čajové pytlíky nebo kávovou sedlinu. Ale věděli jste, že mohou být znovu použity mnoha způsoby?
Další 2 fotografie v galerii
Od téhle chvíle už čajový sáček ani kávovou sedlinu nikdy nevyhodíte / Shutterstock

Od téhle chvíle už čajový sáček ani kávovou sedlinu nikdy nevyhodíte! Poradíme vám, k čemu všemu vám mohou být užitečné! Neumíte si svůj život představit bez kávy? Přečtěte si více.

Provoní vaše ruce

Vaše ruce mají tendenci být cítit po vaření, a to zejména pokud jste pracovali s česnekem, cibulí nebo rybami. Chcete-li se zbavit zápachu, mněte si ruce buď čajovými lístky, nebo kávovou sedlinou před umytím mýdlem a vodou.

Osvěžte svou lednici

Postupem času může vaše lednice začít být cítit potravinami, které jsou uloženy uvnitř. Chcete-li ji osvěžit a zbavit zápachu, vložte malou otevřenou sklenici do lednice a přidejte použitou (sušenou) sedlinu každý den, dokud se sklenice nezaplní. Jakmile je nádoba plná, omyjte ji a začněte znovu. Káva pohlcuje pachy z okolního prostředí. Můžete ji použít i na jiných místech, než je kuchyně, například v koupelně.

Zklidněte vaši pokožku od vyrážky nebo popáleniny

Pokud vás pokousal nebo pobodal hmyz, můžete přiložit použitý čajový sáček na inkriminované místo a tím bolest zmírnit. Můžete také využít použité čajové sáčky na drobné popáleniny, včetně spálení od slunce. Je-li vaše pokožka podrážděná na více místech, stačí přidat použité čajové lístky do vany.

Výživa pleti

Čaj a káva jsou prospěšné pro vaši pokožku. Místo toho, abyste používali oční krémy na uklidnění opuchlých očí, použijte čajové sáčky, které předem necháte v lednici a pak je aplikujete na vaše oči každý den deset minut. Pro vaši pleť je rovněž zdravé vetřít jemnými krouživými pohyby směs použité kávové sedliny a olivového oleje. Tipy, jak na krásnou pleť, si přečtěte v našem jiném článku.

Hnojivo pro vaše rostliny

Jak čaj, tak káva jsou baleny s přírodními živinami, které jsou pro vaše rostliny mnohem lepší, než umělá rostlinná hnojiva. Káva je velmi kyselá, proto je potřeba ji použít pouze pro rostliny, které vyžadují kyselé podmínky, jako jsou rajčata, ředkvičky, mrkev a růže. Čaj je méně kyselý, zejména pokud se smíchá s vodou, takže jeho použití je vhodné pro rostliny, které nevyžadují kyselé podmínky. Stačí ho nechat přes noc v konvi a pak pokropit rostliny.

Vaše vlasy lesklejší

Káva je přírodní kondicionér, který udrží vaše vlasy hladké a lesklé. Vetřete namletou kávu do čistých, vlhkých vlasů. Masírujte pár minut a pak umyjte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ruská vesmírná loď Sojuz s trojicí astronautů úspěšně přistála u Mezinárodní vesmírné stanice

Originální stojánek na notebook zabrání nebezpečnému...

Jak si vytvořit relaxační japonskou zahradu? Stačí pár...

Senzory pohybu spolu s LED osvětlením vám ušetří náklady...

Lucky bamboo nosí štěstí a jeho pěstování zvládne každý

Trápíte se u čištění sendvičovače? Použijte pečící...

Užíváte echinaceu? Vysaďte si ji na zahrádku, pěstování...

Zavřít reklamu